Kova dėl vietų ketvirtfinalyje

2011 05 09 0:00

Pasaulio ledo ritulio čempionate Slovakijoje vietas atkrintamosiose varžybose jau užsitikrino šešios rinktinės.

Po šeštadienio varžybų bilietus į ketvirtfinalį pelnė čempionės titulą ginanti Čekija, Vokietija, Kanada, Švedija, Suomija ir Rusija.

E grupėje Suomijos ledo ritulininkai 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) įveikė Slovakijos ekipą, o vietą ketvirtfinalyje Rusijos rinktinei užtikrino Danijos komandos pergalė po baudinių 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) serijos prieš Vokietijos rinktinę. E grupėje pirmauja visus tris susitikimus laimėjusi Čekijos (9 tšk.) rinktinė.

F grupės vienvalde lydere tapo Kanados (10 tšk.) rinktinė, 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) įveikusi ketvirtojoje vietoje esančius Norvegijos ledo ritulininkus. Per kitas grupės rungtynes JAV komanda 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) nugalėjo autsaiderę Prancūziją ir su 7 taškais pakilo į trečiąją poziciją.

Keturios geriausios antrojo etapo E ir F grupių rinktinės iškops į čempionato ketvirtfinalį.

Autsaiderių turnyre, kuriame kovojame dėl dviejų vietų elite ateinančiais metais, po antrojo turo visos keturios komandos turi po 3 taškus. Pirmąsias pergales šeštadienį iškovojo Latvijos ir Austrijos rinktinės. Latvijos ledo ritulininkai netikėtai lengvai 6:3 (3:1, 1:1, 2:1) nugalėjo Baltarusijos ekipą, o Austrijos komanda 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) įveikė pirmenybių šeimininkę Slovėniją. Kas žais 2012 metų pasaulio pirmenybių elite ir kam teks palikti stipriausiųjų grupę, paaiškėjo vakar vakare po Slovėnijos ir Baltarusijos bei Latvijos ir Austrijos rinktinių susitikimo.

LENTELĖS

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)