Kovingojo serbo niekas nesustabdo

2011 03 22 0:00
N.Džokovičius ir C.Wozniacki tapo prestižinio turnyro "BNP Paribas Open" nugalėtojais.
AFP/Scanpix nuotraukos

Stulbinamai šį sezoną žaidžiantis Serbijos tenisininkas Novakas Džokovičius sekmadienį laimėjo jau trečią iš eilės ATP "World Tour" serijos turnyrą.

23-ejų N.Džokovičius užvakar triumfavo Indian Velse (Kalifornijos valstija, JAV) vykusio turnyro "BNP Paribas Open" finale - jis 4:6, 6:3, 6:2 nugalėjo 2007 ir 2009 metais šį turnyrą laimėjusį pasaulio vyrų teniso lyderį 24-erių ispaną Rafaelį Nadalį. O pusfinalyje Novakas eliminavo praėjusią savaitę ATP klasifikacijoje dar antrojoje pozicijoje buvusį 29-erių šveicarą Roger Federerį - 6:3, 3:6, 6:2. Šis mačas pakoregavo žaidėjų piramidę - vakar serbas pakilo į antrąją poziciją, R.Federeris smuktelėjo į trečiąją, o R.Nadalis išliko viršūnėje.

Tai buvo jau antroji serbo pergalė Indian Velse, pirmą kartą jis ten triumfavo 2008-aisiais. Beje, N.Džokovičius šiemet laimėjo ir pirmąjį iš keturių "Grand Slam" serijos turnyrų - atvirąjį Australijos čempionatą.

Kartu su pagrindiniu prizu N.Džokovičiui sekmadienį įteiktas 611 tūkst. JAV dolerių čekis, be to, jis uždirbo ir 1000 ATP taškų. Kitam finalininkui - pirmajai pasaulio raketei R.Nadaliui, šiemet dar nelaimėjusiam nė vieno turnyro, atiteko 298 tūkst. dolerių ir 600 ATP taškų.

Vyrų dvejetų varžybas laimėjo belgas Xavier'as Malisse ir ukrainietis Aleksandras Dolgopolovas, jie finale 6:4, 6:7 (5:7), 10:7 nugalėjo šveicarus R.Federerį ir Stanislasą Wawrinką.

"BNP Paribas Open" moterų varžybas laimėjo pirmoji pasaulio raketė dvidešimtmetė Caroline Wozniacki iš Danijos, ji sekmadienį finale 6:1, 2:6, 6:3 įveikė 26-erių prancūzę Marion Bartoli (15). Tai buvo jau keturioliktas C.Wozniacki laimėtas WTA serijos turnyras per jos karjerą ir antras - šį sezoną. Įdomu, jog pernai Danijos tenisininkė šio turnyro finale pralaimėjo serbei Jelenai Jankovič.

Be pagrindinio prizo, C.Wozniacki už pergalę sekmadienį atiteko 700 tūkst. JAV dolerių čekis ir 1000 WTA taškų. Kita finalininkė M.Bartoli tenkinosi 350 tūkst. dolerių čekiu ir 700 WTA taškų.

Moterų dvejetų varžybų nugalėtojomis Indian Velse tapo Indijos tenisininkė Sania Mirza ir rusė Jelena Vesnina, jos finale 6:0, 7:5 laimėjo prieš amerikietes Bethanie Mattek-Sands ir Meghann Shaughnessy.