LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Kovoje dėl titulo iniciatyvą perėmė „Sūduva“

2017 10 23 17:03
Šiuo smūgiu Karolis Laukžemis (viduryje) išvedė „Sūduvą“ į priekį mače su „Žalgiriu“. www.alyga.lt nuotrauka

Devintą iš eilės pergalę A lygoje iškovoję Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai tapo čempionato lyderiais, apsunkindami pastarųjų keturių sezonų čempiono Vilniaus „Žalgirio“ šansus apginti titulą.

„Sūduvos“ futbolininkai sekmadienį namie 3:0 sutriuškino Vilniaus „Žalgirį“ bei perėmė iniciatyvą čempionate. Po šios pergalės „Sūduva“ surinko 59 taškus, „Žalgiris“ turi 58.

Čempionus sugniuždė kroatas

Centrines 28 turo rungtynes aktyviau pradėjo vilniečiai, tačiau pirmieji įvartį pelnė marijampoliečiai. 7 minutę Karolis Laukžemis tiksliu smūgiu iš kairio krašto nuginklavo „Žalgirio“ vartininką Armantą Vitkauską ir rezultatas tapo 1:0.

Žalgiriečiams prireikė nemažai laiko, kad atsigautų po šio šalto dušo. Pirmo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir turėjo kelias progas pasižymėti. Iš pradžių Donovanas Slijngardas smūgiavo virš skersinio, po kelių minučių pavojingai iš toli mušė Mantas Kuklys, bet kamuolys praskriejo greta virpsto.

Antroje rungtynių dalyje „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas stiprino puolimą vietoje gynėjo Diego Oyarzuno į aikštę siųsdamas Elivelto. Nors žalgiriečiai surezgė kelias pavojingas atakas, smūgiuojant pristigdavo tikslumo. Be to, užtikrintai savo komandos vartus gynė „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas.

Šių rungtynių herojumi tapo „Sūduvos“ naujokas iš Kroatijos Josipas Tadičius. Aikštėje po keitimo pasirodęs legionierius paskutinėmis minutėmis pelnė du įvarčius, sugniuždydamas „Žalgirio“ komandą. 86 minutę J. Tadičius greitos atakos metu suklaidino vartininką Armantą Vitkauską ir pasiuntė kamuolį į vartus. Jau tiksint paskutinėms sekundėms, J. Tadičius pelnė dar vieną įvartį.

„Sūduva“ nugalėjo įtikinamu rezultatu 3:0 ir įgijo 1 taško pranašumą prieš „Žalgirį“. Iki sezono pabaigos lieka 5 turai.

Lieka penki finalai

Nors „Žalgirio“ komanda po šio pralaimėjimo užleido A lygos lyderių pozicijas, vilniečių treneris Valdas Dambrauskas rankų nenuleidžia ir tikina, kad kol kas pralaimėtas tik mūšis, bet ne karas.

„Kaip visada sakiau, futbolą keičia įvarčiai. Atrodo, ruošėmės rungtynėms, įdėjome labai daug darbo, bet jau septintą rungtynių minutę praleidome įvartį. Net sunku paaiškinti, kaip, kodėl? Tai iš esmės pakeitė rungtynes. Po to bandėme „Sūduvai“ primesti savo žaidimą, pirmame kėlinyje kontroliavome jo eigą, atlikome keletą neblogų smūgių, bet kamuolys kaip užkeiktas nelėkė į vartus. Antrą kėlinį žaidėme rizikuodami, norėjome išlyginti rezultatą, palikome laisvesnį užnugarį, o „Sūduva“ galiausiai tuo ir pasinaudojo. Toks žaidimas idealiai tinka „Sūduvai“. Tuomet varžovai gali atsitraukti, susispausti savo aikštės pusėje, laukti progų kontratakoms, ką jie šį kartą sėkmingai ir padarė“, – pažymėjo V. Dambrauskas.

Iki sezono pabaigos lieka 5 turai ir „Žalgirio“ treneris nepraranda vilčių susigrąžinti pirmosios vietos: „Reikia valios savybių. Reikia nenuleisti galvų, o eiti ir kovoti kiekvienose rungtynėse. Dabar mūsų laukia penki finalai. Jei laimime penkerias rungtynes iš eilės – tampame čempionais. Jokiu būdu komanda negali nuleisti rankų, o tiesiog turi kautis kiekvienose rungtynėse, negalvojant, kas bus toliau, koncentruojantis tik į artimiausias rungtynes. Nes būtent jos mums yra pačios svarbiausios“.

Rungtynes Marijampolėje stebėjo 3,6 tūkst. žiūrovų. Tai – šio sezono A lygos lankomumo rekordas.

„Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas teigė, kad sirgalių parama labai padėjo jo komandai: „Rungtyniavome namie puikiai palaikomi savo aistruolių. Esame jiems labai dėkingi. Atiduota daug jėgų rengiantis šiam mačui, analizuojant varžovus, visa tai turėjo savo vaisių. Atliktas didelis darbas, bet tuo niekas nesibaigia, laukia dar 5 rungtynės. Reikia toliau rengtis kiekvienoms iš jų, visos rungtynės bus labai įtemptos, svarbios ir lemiamos“.

Trečiadienį prasidės lemiamas, penktasis A lygos čempionato ratas. Jame kovos šešios komandos. Įveikusi „Žalgirį“, „Sūduvos“ komanda įgijo aikštės pranašumą ir čempionus priims paskutinėse sezono rungtynėse savoje aikštėje lapkričio 19 dieną.

Kauniečius pakeis palangiškiai

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos nugalėtojų vardus ir sportinę teisę žaisti A lygoje pirmą kartą iškovojo „Palangos“ klubas. Paskutiniame ture palangiškiai iškovojo pergalę ir išsaugojo persvarą prieš Gargždų „Bangą“, o trečią vietą ir bronzos medalius išplėšė „Vilniaus Vytis“.

„Palangos“ ekipa praėjusį sezoną liko per žingsnį nuo nugalėtojų vardų – dviem taškais atsiliko nuo Kazlų Rūdos „Šilo“. Bet šiemet Valdo Trakio auklėtiniai sugebėjo pakilti aukščiau ir taip pat dviem taškais aplenkė „Bangą“.

Intriga paskutiniame ture išliko iki pabaigos. „Palanga“ namie žaidė su „Trakais B“ ir įveikė juos 3:1, o „Banga“ svečiuose kovojo su „Uteniu B“ bei palaužė juos 4:0.

I lygos pirmenybes laimėjusi „Palangos“ komanda A lygoje kitąmet pakeis paskutinėje vietoje likusį „Kauno Žalgirį“.

O Gargždų komanda dar pratęs sezoną – dėl kelialapio į A lygą kovos su Kauno „Stumbru“. Rungtynės vyks spalio 28 d. Gargžduose ir lapkričio 4 d. Kaune.

28 turo statistika

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 3:0 (1:0). K. Laukžemis (7), J. Tadičius (86, 89).

„Trakai“ – „Kauno Žalgiris“ 5:1 (4:0). V. Jeriomenka (1), M. Šyška (12), O. Dorley (16), D. Biljaletdinovas (40, 61); E. Mickevičius (74).

„Jonava“ – Klaipėdos „Atlantas“ 2:1 (1:1). M. Grigaravičius (40), M. Marusičius (67); T. Labukas (3).

Kauno „Stumbras“ – Utenos „Utenis“ 0:3 (0:1). A. Cheikhas (18), J. Ruzas (61), S. Magwaza (67).

8. „K. Žalgiris“ 28 19:56 15

Rezultatyviausi žaidėjai: Darvydas Šernas („Žalgiris“) – 14 įvarčių, Karolis Laukžemis („Sūduva“) – 12, Elivelto („Žalgiris“) – 11.