Krėpštai - du apdovanojimai

2006 08 19 0:00

Planetos studentų orientavimosi sporto pirmenybėse Slovakijoje VDU studentas 22-ejų kaunietis Simonas Krėpšta iškovojo du medalius.

Ketvirtadienį vaikinų vidutinės trasos varžybose jis tapo pasaulio čempionu. 6,1 km distanciją, kurioje buvo 21 kontrolinis punktas, Lietuvos rinktinės lyderis įveikė per 32 minutes 37 sekundes, jis aplenkė prancūzą Philippe'ą Adamskį (34:26) ir norvegą Stigą Alvestadą (34:50). Pasak Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidento Česlovo Garbaliausko, Krėpštos apdovanojimas - pirmas aukso medalis, iškovotas pasaulio studentų čempionatuose ar universiadose po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

48-as vidutinę distanciją tarp 89 finišavusių dalyvių įveikė Paulius Kudriavcevas (41:51), o Agnius Čiapas ir Vytautas Beliūnas buvo diskvalifikuoti. Moterų vidutinę distanciją Diana Vosyliūtė įveikė keturiolikta (35:02), Indrė Valaitė - 30-a (37:44), Evelina Grigaitė - 39-a (39:28), o Edita Martusevičiūtė tarp 74 finišavusių sportininkių užėmė 40-ąją (40:50) vietą.

Vakar Krėpšta savo laimėjimų kolekciją papildė sidabro medaliu, kurį iškovojo sprinto trasoje. Lietuvis 3,3 km distanciją, kurioje buvo 22 kontroliniai punktai, įveikė per 14 minučių 19,9 sekundės, finiše jis pralaimėjo tik norvegui Oysteinui Kvaaliui Osterbo (14:07,1). Čiapas (15:28,8) tarp 76 startavusių dalyvių buvo 28-as, o Kudriavcevas (15:35,6) - 32-as. Merginų sprinto rungtyje sėkmingiausiai iš lietuvių startavo Valaitė, ji 2,8 km distanciją, kurioje buvo 16 kontrolinių punktų, įveikė per 15 min. 23,5 sek. ir užėmė dvyliktąją vietą. Grigaitė (16:13,2) liko 29-a, Vosyliūtė (16:36,3) - 38-a tarp 61 startavusios sportininkės.

Pasaulio studentų orientavimosi čempionatas šiandien baigsis estafečių varžybomis.