Krepšys neatsirišo

2011 07 16 0:00
D.Redikui vakar irgi nesisekė atakuoti ukrainiečių krepšio.

Europos jaunimo iki 20 metų čempionatą pergale prieš italus pradėję Lietuvos krepšininkai vakar turėjo pripažinti bendraamžių iš Ukrainos pranašumą.

Bilbao (Ispanija) mieste Mariaus Linarto auklėtiniai antrosiose D grupės rungtynėse varžovams pralaimėjo 63:73 (18:22, 22:16, 12:18, 11:17). Dvikovoje su italais 31 kartą klydę lietuviai šį sykį padarė perpus mažiau klaidų - 15. Tačiau mūsiškiai nepataikė nė vieno tritaškio - iš toli atlikti visi 5 metimai skriejo pro šalį. Lietuvos ekipa metė 56 dvitaškius, pataikė tik 21 (38 proc.) ir neprilygo ukrainiečiams kovoje dėl atšokusio kamuolio (35 ir 47).

Antro ketvirčio pabaigoje mūsų jaunimas pirmavo 40:36. Bet po didžiosios pertraukos Ukrainos rinktinė perėmė iniciatyvą ir ėmė tolti. 39 minutę komandas skyrė tik 4 taškai - 62:66. Tačiau netrukus tritaškį pataikė Aleksandras Prokopenka ir intrigos rungtynėse nebeliko.

Lietuvos rinktinėje geriausiai sekėsi 211 cm vidurio puolėjui Mindaugui Kupšui, jis įmetė 21 tašką ir atkovojo 8 kamuolius. Po 9 taškus pelnė Gilvydas Biruta ir Augustas Pečiukevičius, po 7 - Arnas Butkevičius ir Dovydas Redikas. Ketvirtadienį į italų krepšį 32 taškus įmetusiam Sauliui Kulviečiui vakar buvo juoda diena - surinko 2 taškus, pataikė tik 1 metimą iš 8 ir prarado 3 kamuolius.

Ukrainos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Artiomas Pustovyjus (22 tšk.), Andrejus Lebedincevas ir Viačeslavas Bobrovas (po 14).

Šiandien 17.15 val. paskutinėse D grupės rungtynėse lietuviai susitiks su Vokietijos komanda, ši ukrainiečius užvakar nugalėjo 72:68.