Krito Danijos žvaigždė

2010 06 02 0:00
Danijos tenisininkė C.Wozniacki pusfinalio nepasiekė.

Atvirajame Prancūzijos teniso čempionate iš kovos dėl nugalėtojos titulo pasitraukė trečioji pasaulio raketė Caroline Wozniacki.

Kitą mėnesį dvidešimtmetį švęsiančią lenkų kilmės Danijos tenisininkę C.Wozniacki vakar ketvirtfinalyje nugalėjo dešimčia metų vyresnė italė Francesca Schiavone (17) - 6:2, 6:4. Įdomu, kad patyrusi Italijos tenisininkė pirmą kartą pateko į "Grand Slam" serijos turnyro pusfinalį. O jaunoji C.Wozniacki jau pernai kovėsi paskutinių, ketvirtųjų, šios serijos kalendorinių metų varžybų - atvirojo JAV čempionato - finale. Tiesa, tąsyk čempionės titulą iškovojo belgė Kim Cleisters. Pusfinalyje italės varžovė bus metais už ją jaunesnė rusė - Pekino olimpiados čempionė Jelena Dementjeva (5). Ši antradienį 2:6, 6:2, 6:0 laimėjo prieš tėvynainę Nadią Petrovą (19).

Vyrų ketvirtfinalyje vakar susitiko pernykščio Prancūzijos čempionato finalininkai - pirmoji pasaulio raketė 28-erių šveicaras Roger Federeris ir 25 metų švedas Robinas Soderlingas (5). Dviejų liūtų (abu gimę po Liūto ženklu) dvikovą prieš metus laimėjo šveicaras - 6:1, 7:6 (7:1), 6:4. Pagal "Grand Slam" turnyruose iškovotus titulus pasaulyje pirmaujančiam R.Federeriui (jis laimėjo net 16 čempionatų) toji pergalė Paryžiuje buvo ypatinga - jis pirmą kartą triumfavo Prancūzijos pirmenybėse. Vakar vakare, kai R.Federerio ir R.Soderlingo dvikovos rezultatas buvo lygus 6:3, 3:6, 5:5, prapliupo lietus, ir susitikimas buvo nutrauktas. Tuo metu 24-erių čeko Tomaso Berdycho (15) ir šį mėnesį 28-ąjį gimtadienį švęsiančio ruso Michailo Južno (11) susitikimo lyderis buvo pirmasis 6:3, 1:1.

Šiandien bus žaidžiami ir kiti ketvirtfinaliai: 2002 metais šį turnyrą laimėjusi Serena Williams (1, JAV) susikaus su Samantha Stosur (7, Australija), serbė Jelena Jankovič (4) - su Jaroslava Švedova (Kazachstanas), keturiskart Prancūzijos čempionate triumfavęs ispanas Rafaelis Nadalis (2) susitiks su tėvynainiu Nicolasu Almagro (19), serbas Novakas Džokovičius (3) - su austru Jurgenu Melzeriu (22).