Kroatai išnešė sveiką kailį

2008 06 10 0:00
Pirmajai Kroatijos rinktinės pergalei pakako vieno taiklaus L.Modričiaus smūgio.

Kuklia pergale Europos futbolo čempionato B grupės turnyrą pradėjo Kroatijos rinktinė - sekmadienį ji 1:0 įveikė šeimininkus austrus.

Dvikovos favoritais laikytų kroatų pergalę lėmė pačioje mačo pradžioje sėkmingai realizuotas 11 m baudinys.

Puikus startas.

Rungtynių pradžia pribloškė Austrijos rinktinės žaidėjus ir jų sirgalius. Pirmosiomis minutėmis kroatai surengė kelias pavojingas atakas, o jau 3 susitikimo minutę į baudos aikštelę įsiveržusį Kroatijos puolėją Ivica Oličių "nupjovė" šeimininkų ekipos saugas Rene Aufhauseris. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos priėjęs kroatų lyderis Luka Modričius pastebėjo, jog Austrijos vartininkas mėgindamas atspėti smūgio kryptį šoko į dešinę, ir šaltakraujiškai smūgiavo į vartų vidurį.

Tokia pradžia nuramino kroatus, perleidusius žaidimo iniciatyvą savo varžovams, kurie po patirto šoko atsitokėjo tik pirmojo kėlinio antroje dalyje. Tačiau iki pertraukos austrai rimtesnių progų neturėjo.

Austriško valso pamokos

Po pertraukos Vienos "Ernsto Happelio" stadione dominavo austrai. Raudonos šeimininkų atakų bangos liejosi ant "mėlynųjų" kroatų gynybinių įtvirtinimų. Ne kartą savo meistriškumą teko demonstruoti Kroatijos rinktinės vartininkui Stipe Pletikosai, neretai kroatų žaidimas gynyboje virsdavo paprasčiausiu kamuolio atmušinėjimu. Kroatijos ekipos žaidėjams nepavykdavo "užsikabinti" už kamuolio, o savų sirgalių aktyviai palaikomi austrai nepailsdami rezgė atakas.

Baigianti rungtynėms austrų spaudimas vis didėjo. Likus kelioms minutėms iki mačo pabaigos geriausią galimybę išlyginti rezultatą turėjo šeimininkų puolėjas Romanas Kienastas, tačiau po jo smūgio galva kamuolys praskriejo greta kroatų vartų virpsto.

Po finalinio rungtynių teisėjo iš Olandijos Pieterio Vinko švilpuko kroatai džiūgavo, tarsi būtų patekę į ketvirtfinalį.

Po pirmosios dvikovos galima teigti, kad su tokiu žaidimu Kroatija turės rimtų problemų ne tik su Vokietija, bet ir su lenkais. Tuo tarpu austrai pademonstravo, kad jiems turnyro autsaiderio etiketė buvo užkabinta per anksti.

Trenerių komentarai

Pergale turnyrą pradėjusios Kroatijos rinktinės treneris Slavenas Biličius po pergalės pripažino, kad jo auklėtiniai sužaidė ne geriausias rungtynes. "Kai atėjau į persirengimo kambarį, vaikinų veiduose džiaugsmo nemačiau. Pirmąsias 35 rungtynių minutes žaidėme puikiai, o paskui perleidome iniciatyvą varžovams. Gaila, jog nesugebėjome įmušti antrojo įvarčio. Antrajame kėlinyje austrai pradėjo mus spausti ir turėjome atsitraukti į aikštės gilumą. Kad ir kaip būtų, tai yra pergalė."

Austrijos strategas Josefas Hickersbergeris po mačo neslėpė nusivylimo.

"Taip pralaimėti pirmąsias čempionato rungtynes yra apmaudu. Sukūrėme nemažai puikių progų, tačiau jų neišnaudojome ir likome tuščiomis rankomis. Vaikinai labai nusiminę, nes jaučia, kad galėjo įmušti, o gal net ir laimėti. Dabar mano tikslas atgaivinti komandą ir kuo geriau pasirengti dvikovai su lenkais", - sakė Josefas Hickersbergeris. Pasak jo, norint patekti į ketvirtfinalį per likusias dvikovas su Vokietija ir Lenkija austrams būtina iškovoti 4 taškus.

STATISTIKA:

Austrija - Kroatija 0:1 (0:1). Įvartis: 4 min. Luka Modričius iš 11 m baudinio. Teisėjas - Pieteris Vinkas (Olandija).