Kroatai neišlaikė tempo

2009 07 22 0:00

Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionato aštuntfinalio etape vakar pirmą pergalę iškovojusi mūsų šalies rinktinė užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

F grupėje pirmavusius kroatus Rimvydo Samulėno auklėtiniai vakar nugalėjo rezultatu 93:83 (24:31, 26:16, 19:24, 24:12).

Rezultatyviausiai mūsų komandoje rungtyniavo Žygimantas Janavičius - 19 taškų (2-7/10, 7 rez. perd.), Adas Juškevičius - 17 (2-4/4, 3-1/1, 1-6/6), Simas Buterlevičius - 16, Šarūnas Vasiliauskas - 14 ir Donatas Motiejūnas - 11. Iš pralaimėjusiųjų nesulaikomas buvo lyderis Bojanas Bogdanovičius. Iki šiol per rungtynes vidutiniškai rinkdavęs 19,5 taško, vakar jis pelnė 28 (2-7/9, 3-1/7, 1-11/13, 7 kld.).

Iškovoję tris pergales lietuviai tapo grupės lyderiais ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Šiandien paskutines F grupės rungtynes mūsiškiai žais su ukrainiečiais.

Pirmadienį mūsų komanda 67:76 pralaimėjo serbams. Tądien tai buvo ne vienintelė bloga žinia. Vytenis Lipkevičius stipriai susimušė klubą. Nors pirminiai patikrinimai rentgeno aparatu bei ultragarsu nerodė didelių pakitimų, žaidėjas jautė skausmą, tad vakar per rungtynes su kroatais aikštelėje nepasirodė.

Antradienį energingai rungtynes pradėjęs Ž.Janavičius per pirmas tris minutes pelnė 6 taškus, o Lietuvos rinktinė pirmavo 8:5. Įpusėjus kėlinukui kroatai perėmė iniciatyvą ir, pelnę 7 taškus iš eilės, išsiveržė į priekį 15:11. Mūsiškiai dar sugebėjo išlyginti rezultatą (15:15), tačiau prabilus rezultatyviausiam Kroatijos rinktinės žaidėjui B.Bogdanovičiui, varžovai vėl pabėgo ir ketvirtį laimėjo 29:22. Vienintelis Ž.Janavičius per pirmąsias 10 minučių buvo pelnęs dviženklį taškų kraitį - 10.

Antro kėlinio pradžioje Kroatijos krepšininkai pirmavo 9 taškais (36:27), tačiau tai mūsiškiams nesukėlė problemų. Tris minutes taškus pelnė tik mūsų žaidėjai ir 15-ą minutę V.Čepukaitis skirtumą panaikino (36:36), o netrukus S.Buterlevičius metimu iš toli išvedė Lietuvą į priekį (39:38). Iki didžiosios pertraukos mūsų komanda išlaikė panašų tempą ir ilsėtis ekipos išėjo lietuviams pirmaujant 50:47.

Trečią kėlinį taikliu metimu nuo trijų taškų linijos pradėjęs A.Juškevičius skirtumą padidino iki 6 taškų (53:47), tačiau įpusėjus ketvirčiui panašiu skirtumu pirmavo jau kroatai - 64:59. Paskutinį kėlinį lietuviai pradėjo atsilikdami dviem taškais (69:71), jam įpusėjus išsiveržė 79:74, o likus žaisti pusantros minutės įgijo dviženklę persvarą (91:81).