Kroatai nutildė vokiečių maršą

2008 06 14 0:00
Nervingai žaidę vokiečiai mačo pabaigoje iš teisėjo susilaukė "raudono" įvertinimo.

Antrą pergalę Europos futbolo čempionate iškovojo bei vienvalde B grupės lydere tapo Kroatija, ketvirtadienį Austrijos Klagenfurto mieste 2:1 (1:0) įveikusi Vokietiją.

Šios dvikovos kaina buvo žinoma abiem komandoms. Kovota ne tik dėl kelialapio į ketvirtfinalį, bet ir dėl galimybės iki pusfinalio išvengti susitikimo su portugalais.

Favoritai prisnūdo

Lyginant su pirmojo turo dvikovomis, Vokietijos ir Kroatijos rinktinių žaidimo modeliai nepasikeitė. Vokiečiai dažniau ir ilgiau kontroliavo kamuolį, kroatai siekė apsiginti ir kontratakuoti. Bet jau nuo pirmų minučių išryškėjo, kad pasikeitė žaidimo kokybė. Šį kartą kroatai ne tik griovė varžovų pozicines atakas, bet ir patys rengė labai pavojingus išpuolius. O vokiečiams trūko greičio ir kūrybingumo. Tik antrojoje mačo dalyje jie sugebėjo aktyviau užspausti kroatus jų aikštės pusėje.

Iki pirmojo kėlinio vidurio nusistovėjęs neskubus pozicinis žaidimas aikštės viduryje, regis, užmigdė vokiečius. Tuo pasinaudoję varžovai nubaudė juos įvarčiu. Po tolimo perdavimo iš kairiojo atakos krašto pasižymėjo kroatas Darijo Srna.

Po netikėto įvarčio vokiečiai bandė pabusti, tačiau jų mėginimai išlyginti rezultatą neprilygo kroatų progoms. Kėlinio pabaigoje kroatai surengė greitą kontrataką, bet Niko Kranjčaras iš baudos aikštelės vidurio smūgiavo tiesiai į vokiečių vartininką Jensą Lehmanną.

Nenusisekęs šturmas

Antrajame kėlinyje vokiečių treneris Joachimas Loewas, mėgindamas pagyvinti žaidimą, į aikštelę išleido saugą Davidą Odonkorą, o po antrojo įvarčio - Bastianą Schweinsteigerį. Pastarojo ir Phillipo Lahmo tandemas kairiajame krašte atgaivino statišką Vokietijos žaidimą, tačiau lemiamo persilaužimo pasiekti nepavyko.

Jei tikėtume patarle, jog sekasi stipriausiems, - kroatai buvo stipresni. 62-ą mačo minutę kamuolys rikošetu nuo Lukaso Podolski atsimušė į artimąjį J.Lehmano vartų virpstą, o du vokiečių gynėjus aplenkęs Ivica Oličius nukreipė jį į vartus.

Vokiečių veiksmuose atsirado nervingumo ir desperacijos, o tolimi perdavimai į kroatų baudos aikštelę tapdavo lengvu varžovų grobiu. Tiesa, likus 10 minučių iki dvikovos pabaigos, po užsitęsusios atakos vokiečiams pavyko sušvelninti rezultatą. Michaelis Ballackas pagaliau laimėjo oro dvikovą, kamuolys atšoko L.Podolskio link, kuris stipriu smūgiu suvirpino Stipe Pletikosos vartų tinklą. Tai buvo jau trečiasis Vokietijos rinktinės puolėjo įvartis čempionate.

Nervingoje mačo pabaigoje vokiečiams pavyko pasižymėti tik renkant įspėjimus - jau per teisėjo pridėtą laiką B.Schweinsteigeriui parodyta raudona kortelė, o energingai protestavusiam J.Lehmannui - geltona. Kelias geltonas korteles surinko ir nusileisti nenorėję kroatai, tačiau dvikovos rezultato tai nepakeitė.

Trenerių komentarai

Kroatijos rinktinės treneris Slavenas Biličius neslėpė džiaugsmo. "Puikios rungtynės. Noriu pasveikinti savo žaidėjus, jie ne tik puikiai kovojo, bet ir nuostabiai rungtyniavo. Kitaip žaidžiant nugalėti vokiečių neįmanoma. Bet manau, kad Vokietija vis dar išlieka tarp pretendentų į čempionų titulą".

Vokietijos rinktinės strategas Joachimas Loewas pareiškė, kad jo auklėtiniai pralaimėjo pelnytai. "Nusipelnėme pralaimėjimo. Nesugebėjome žaisti savo žaidimo, trūko greičio ir tikslumo. Kroatai po pirmojo įvarčio atsitraukė į gynybą, o mums nepavyko jos įveikti. Mes net palengvinome jų darbą, atlikdami daug tolimų ir netikslių perdavimų. Bet Vokietija ne kartą įrodė, kad sugeba atsitiesti. Tad esu įsitikinęs, jog dvikovoje prieš Austriją žaisime daug geriau."

STATISTIKA:

Kroatija - Vokietija 1:1 (1:0). 24 min. Darijo Srna, 62 min. Ivica Oličius; 79 min. Lukasas Podolskis. Teisėjas: Frank De Bleeckere (Belgija).