Kukliojo australo triumfas Paryžiuje

2011 07 26 0:00
Paryžiuje triumfavo kuklus, bet ambicingas australas C.Evansas.

Prestižiškiausių daugiadienių dviratininkų lenktynių "Tour de France" nugalėtoju pirmą kartą tapo Australijos sportininkas Cadelas Evansas.

Paskutiniame, 21-ajame, etape su pagrindine grupe Eliziejaus laukuose Paryžiuje finišavęs C.Evansas sekmadienį Žaliajam žemynui dovanojo fantastišką šventę.

Ispanų eros pabaiga

Šių metų "Tour de France" herojus tarsi peiliu nurėžė pastarųjų penkerių metų ispanų dominavimą šiose lenktynėse. Ką tik pasibaigusiose trijų savaičių lenktynėse C.Evansas atitinkamai 1 min. 34 sek. ir 2 min. 30 sek. aplenkė antrąją ir trečiąją vietas užėmusius brolius iš Liuksemburgo Andy ir Franką Schleckus. Nugalėtojo titulą praradęs ispanas Alberto Contadoras Velasco nuo lyderio atsiliko 3 min. 57 sek. ir šį sykį tenkinosi tik penktąja vieta.

Antrąsyk prestižinėse lenktynėse dalyvavęs "Astanos" komandos narys 29-erių Tomas Vaitkus bendrojoje įskaitoje liko 140-as (nuo nugalėtojo atsiliko 3 val. 20 min. 7 sek.), o lenktynių debiutantas "Garmin-Cervelo" ekipai atstovaujantis 23-ejų Ramūnas Navardauskas liko 157-as (3.36:53) tarp 167 lenktynes baigusių dviratininkų.

Paskutinį 21-ąjį etapą (160 km ) laimėjo britas Markas Cavendishas (2.27:02). Su pagrindine grupe finišavo ir abu lietuviai: T.Vaitkus buvo aštuntas, R.Navardauskas - 37-as.

Ne reklaminis vyrukas

"Dar negaliu patikėti, kad tai tiesa. Pirmiausia noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems prie mano pergalės. Jos siekiau dvidešimt metų kasdien kruopščiai ir alinamai dirbdamas", - po pergalės savo džiaugsmu su žurnalistais dalijosi C.Evansas.

Įdomiausia, jog tris savaites trukusių lenktynių nugalėtojas nelaimėjo nė vieno etapo, tačiau jis visada finišuodavo su geriausiųjų grupe.

C.Evansas nėra reklaminis vyrukas. To amato jis neišbandė ir kažin, ar jam tai patiks. Lenktynes stebėję dviračių sporto aistruoliai ir žiniasklaidos atstovai net nepastebėdavo kuklaus, bet ambicingo australo, nuolat pedalus minančio elito grupėje. Paprastas, be jokios pozos Australijos dviratininkas ten būdavo nematomas manieringų vyrukų fone. Publikai tokie darbininkai nepatinka - ji įpratusi prie ekscentriškų herojų. Gal dėl to C.Evanso pergalė prestižiškiausiose metų lenktynėse daugeliui ir pasirodė keista, kai kuriems - net abejotina. Cadelas į tokius svaičiojimus atsakė labai paprastai: "Mėgėjams kritikuoti siūlyčiau patiems sėsti ant dviračio ir parodyti, kaip iš tikrųjų reikėtų minti pedalus."

Užtat C.Evanso konkurentai vieningai pripažino, kad jis buvo neabejotinas lenktynių lyderis. Trečią kartą antrąją vietą šiose lenktynėse užėmė A.Schleckas.

A.Schleckas pripažino atlikęs savo misiją ir užtikrino dėl nieko nesigailįs, jis pažadėjo kitąmet sugrįžti ir pats tapti tokio triumfo herojumi. Bronziniu prizininku tapęs A.Schlecko vyresnysis brolis Frankas prisipažino esąs labai laimingas atsidūręs ant prizininkų pakylos: "Mes su Andy vieninteliai konkuravome su Cadelu. Šįsyk C.Evansas buvo stipriausias ir jis nusipelnė pergalės."