L.Asadauskaitė grįžta su nauju titulu

2009 08 18 0:00
Bėgimas ir šį kartą padėjo Laurai tapti prizininke.
EPA/Eltos nuotrauka

Anglijos sostinėje Londone vykusiame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate puikiai pasirodė Laura Asadauskaitė - ji iškovojo sidabro medalį. Tai naujas titulas jos kolekcijoje.

Moterų varžybų finale 25-erių lietuvė surinko 5736 taškus. Ji 104 taškais atsiliko nuo auksą pelniusios kinės Qian Chen. Ši tapo pirmąja Kinijos penkiakovininke, laimėjusia pasaulio pirmenybes. Bronzos medalis įteiktas Pekino olimpiados čempionei vokietei Lenai Schoneborn (5664 tšk.).

L.Asadauskaitė pirmojoje fechtavimosi rungtyje surinko 904 taškus (9 vieta), plaukimo varžybose pelnė 1084 taškus (28 vieta), jodama surinko 1164 taškus (6 vieta), šaudymo ir bėgimo dvikovėje susikrovė 2584 taškus ir buvo nepralenkiama (1 vieta).

Po trijų rungčių Laura bendrojoje įskaitoje buvo tik dvylikta. Tačiau puikus pasirodymas finalinėje kombinuotoje rungtyje (11 min. 34,76 sek.) garantavo jai sidabrą. Šaudydama ir bėgdama lietuvė 5 sek. aplenkė čempione tapusią kinę.

2007 metais Berlyne Laura pelnė pasaulio čempionato bronzą, pernai Maskvoje ji tapo Europos vicečempione, o šiemet iš Londono grįš su pasaulio vicečempionės titulu. Taigi iš svarbiausių metų varžybų ji kasmet parvyksta ne tuščiomis.

Nepasisekė Rusijos atletei - po jojimo rungties pirmavusi Polina Stručkova dvikovėje liko paskutinė ir bendrojoje įskaitoje nusirito į 20 vietą.

Sėkmingai finale tarp 36 pajėgiausių planetos penkiakovininkių startavo ir aštuntąją vietą užėmusi 21-erių Donata Rimšaitė. Ji surinko 5604 taškus ir nuo bronzą iškovojusios L.Schoneborn atsiliko vos 60 taškų. D.Rimšaitė irgi buvo devinta fechtavimosi (904 tšk.) rungtyje, plaukdama ji liko trisdešimta (1080 tšk.), jodama užėmė penkioliktąją vietą (1132 tšk.), o šaudymo ir bėgimo dvikovėje buvo septinta (2488 tšk.).

Vakar Lietuvos vyrų rinktinė (Edvinas Krungolcas, Andrejus Zadneprovskis ir Tadas Žemaitis) šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate varžėsi estafetės varžybose. Lietuvos vyrai jau laimėjo bronzos medalius komandinėje įskaitoje.