L. Grigelis dominavo varžybose Vilniuje

2015 07 28 6:00
Prezidento taurės varžybas Laurynas Grigelis laimėjo antrą kartą. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Lietuvos sostinėje surengtame Prezidento taurės teniso turnyre vienetų ir dvejetų varžybų prizai atiteko mūsų šalies sportininkams.

Vienetų varžybose triumfavo Laurynas Grigelis, o dvejetų turnyre L. Grigelis tapo nugalėtoju poroje su Luku Mugevičiumi.

Namie veikė emocijos

26-ojo Prezidento taurės turnyro vienetų varžybų finale, kuris vyko Bernardinų sodo teniso aikštyne, 23 metų L. Grigelis 6:3, 6:2 nugalėjo 21 metų rusą Ronaldą Slobodčikovą. Mačas, kurį stebėjo apie 500 žiūrovų, truko mažiau nei pusantros valandos.

"Visa savaitė buvo labai sunki, netrūko emocijų. Laimėti namie nėra lengva, nes turi stengtis neapvilti ne tik savęs, bet ir visų, kurie susirenka tavęs palaikyti. Labai džiaugiuosi, kad pakako dviejų setų. Varžovas demonstravo stabilų žaidimą, buvo sunku iškovoti kiekvieną tašką. Nuovargį jautėme abu, bet aš galbūt buvau šiek tiek "šviežesnis", nes turnyre sužaidžiau mažiau setų. Gal tai ir buvo lemiamas faktorius, - teigė L. Grigelis. - Labai dėkoju visiems, kurie mane palaikė visą savaitę. Dabar manęs laukia šiek tiek poilsio, o nuo kito savaitgalio pradėsiu rengtis kitoms varžyboms."

L. Grigeliui už pergalę atiteko 18 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1276 eurai. Prezidento taurę nugalėtojui įteikė Lietuvos prezidentės patarėja Marija Dautartaitė. R. Slobodčikovas Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro vienetų varžybų finale žaidė pirmą kartą. Jam atiteko 10 ATP reitingo taškų ir 752 eurų premija. Pirmadienį naujai paskelbtame ATP reitinge L. Grigelis iš 322 pozicijos pakilo į 316-ąją, R. Slobodčikovas iš 1047-osios kilstelėjo į 998-ąją.

Antroji Lietuvos raketė ir antras turnyre skirstytas L. Grigelis šešioliktfinalyje 6:2, 6:2 įveikė 19-metį baltarusį Ivaną Liutarevičių (ATP-1254), o aštuntfinalyje tokiu pat rezultatu nugalėjo 19-metį olandą Talloną Griekspoorą (ATP-1030). Ketvirtfinalyje lietuviui kovoti nereikėjo dėl varžovo iš Rusijos Ivano Nedelkos traumos, o pusfinalyje Laurynas 4:6, 6:2, 6:3 pranoko 26 metų ispaną Gerardą Granollersą (ATP-355). L. Grigelis Prezidento taurę iškovojo ir 2013 metais.

Priminsime, kad Prezidento taurės dvejetų varžybų finale L. Grigelio ir 20-mečio L. Mugevičiaus tandemas 7:5, 3:6, 13:11 palaužė 23 metų latvį Mikelį Libietį ir 22 metų amerikietį Hunterį Reese'ą.

"Emocijų buvo labai daug nuo pat susitikimo pradžių iki pabaigos, kai kova vyko taškas į tašką. Manau, kad lemiamas lūžis įvyko, kai per pratęsimą išlyginome rezultatą 9:9. Tada patikėjome, kad galime laimėti. Prieš tai atsilikome 6:9, ir atrodė, kad pergalė slysta iš mūsų rankų. Džiaugiuosi, kad pavyko laimėti. Manau, kad ir sėkmė mus lydėjo. Šaunu laimėti su Luku, ypač Lietuvoje“, – teigė L. Grigelis.

Už pergalę jam ir L. Mugevičiui atiteko po 18 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) dvejetų reitingo taškų ir 550 eurų čekis. Laurynas ir Lukas pernai spalį dvejetų varžybas laimėjo "Futures" turnyre Minske (Baltarusija).

R. Berankis suklupo finale

Tuo metu pajėgiausias Lietuvos tenisininkas 25 metų Ričardas Berankis, ATP reitinge užimantis 87-ąją vietą, buvo per žingsnį nuo pergalės "Challenger Tour" serijos varžybose Rekanatyje, Italijoje.

Nukeliavęs iki pat finalo R. Berankis lemiamoje kovoje 4:6, 6:3, 6:7 (4:7) turėjo pripažinti 24 metų bosnio Mirzos Bašičiaus pranašumą. Po šios pergalės 90 reitingo taškų gavęs M. Bašičius pasauliniame reitinge iš 189-osios pozicijos pakilo į 153-iąją.

Iki šiol keturis "Challenger Tour" turnyrus per savo karjerą laimėjęs R. Berankis Rekanatyje uždirbo 55 reitingo taškus ir 3,6 tūkst. eurų premiją.

Varžybų Rekanatyje šešioliktfinalyje lietuvis 5:7, 6:2, 6:2 įveikė 22-ejų prancūzą Sebastieną Boltzą (ATP-371), aštuntfinalyje 6:4, 6:3 nugalėjo kitą prancūzą 32-ejų Davidą Guezą (228), ketvirtfinalyje 6:1, 6:3 pranoko 22-ejų italą Salvatore Caruso (336), o pusfinalyje 6:4, 6:3 įveikė 23-ejų vengrą Martoną Fucsovicsą (202).

Savaitgalį R. Berankis sulaukė ir geros žinios - jis įtrauktas į šių metų atvirų JAV teniso pirmenybių "US Open" pagrindinį turnyro žaidėjų sąrašą. Šiemet "US Open" čempionatas Niujorke vyks rugpjūčio 31 - rugsėjo 13 dienomis.