L. Grigelis tapo absoliučiu nugalėtoju

2015 08 24 11:02
Laurynas Grigelis šį sezoną ITF serijos turnyre triumfavo ketvirtą kartą. LŽ archyvo nuotrauka

24 metų Laurynas Grigelis sekmadienį tapo absoliučiu Tarptautinės teniso federacijos (ITF) vyrų teniso turnyro „Cupa Dafora“ Rumunijoje nugalėtoju.

277 vietą planetos tenisininkų reitinge užimantis ir favoritu laikytas lietuvis finale vos daugiau nei per valandą 6:2, 6:3 nugalėjo antrąją raketę 23-ejų rumuną Dragošą Dimą (ATP-438). Kartu su pagrindiniu prizu Lietuvos tenisininkui atiteko 18 įskaitinių ATP reitingo taškų bei 1440 JAV dolerių čekis. Rumunijos tenisininkas tenkinosi 10 ATP klasifikacijos taškų bei 848 dolerių piniginiu prizu.

Ketvirtfinalyje mūsiškis 6:4, 1:6, 7:6 (7:5) iškovojo pergalę prieš šeštąją raketę bei metais vyresnį kroatą Viktorą Galovičių (ATP-609). Pusfinalyje lietuvis po permainingos kovos 6:2, 3:6 6:3 privertė pasiduoti trečiąjį pagal reitingą 22-ejų ispaną Carlosą Boludą-Purkissą (ATP-486).

Šio turnyro dvejetų varžybų finale favoritais laikyti L. Grigelis poroje su italu Claudio Fortuna 6:3, 6:1 įveikė ispaną Carlosą Boludą-Purkissą poroje su italu Alessandro Colella. Be pagrindinio prizo, nugalėtojams atiteko po 18 ATP dvejetų reitingo taškų bei 620 dolerių čekis. Finalą pralaimėjusieji tenisininkai tenkinosi po 10 įskaitinių klasifikacijos dvejetų taškų ir 360 dolerių piniginiu prizu.

Dvejetų varžybų ketvirtfinalyje L. Grigelio bei italo C. Fortunos pora 6:2, 6:2 šventė pergalę prieš turnyro šeimininkus Bogdaną Borzą ir Radu Andrejų Stelianą, o pusfinalyje 3:6, 6:2, 10:1 nugalėjo trečius pagal reitingą rumunus Victorą-Mugurelą Anagnastopolą ir Petru-Alexandru Luncanu.

Tai buvo jau 17-asis L. Grigelio finalas ITF serijos turnyruose, kuriuose jis triumfavo trylika kartų bei ketvirtą sykį šiame sezone.