LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

L.Kontrimavičius iškovojo teisę startuoti finale

A.Pliadžio (pentathlon.lt) nuotrauka

Egipte vykstančio šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės varžybų antrojo etapo finale startuos 21 metų lietuvis Lukas Kontrimavičius.

Šiame taurės etape vyrų varžybose startuojantis vienintelis lietuvis per atranką B grupėje, kurioje varžėsi 33 atletai, užėmė 19 vietą (1058 tšk.), tačiau jis pateko tarp 36 finalininkų. Mat bendrojoje įskaitoje pagal surinktus taškus L.Kontrimavičius buvo 34-as: fechtavimo rungtyje (184 tšk.) užėmė 25 vietą, plaukimo varžybose (311 tšk.)buvo 19-as, bėgimo ir šaudymo dvikovėje (563 taškai) – 5-as. Geriausiai vyrų atrankoje sekėsi rusui Aleksandrui Kukarinui, jis pelnė 1097 taškus.

Neseniai patobulintos atrankos varžybų taisyklės padeda objektyviau atrinkti finalo dalyvius. Anksčiau į finalą patekdavo tik pirmąsias 18 vietų grupėse užėmę sportininkai, nepriklausomai nuo jų surinktų taškų. Vyrų finalas vyks šeštadienį.

Šiandien moterų finale tarp 36 sportininkių startuoja visos trys lietuvės: olimpinė ir pasaulio čempionė 30-metė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, 20-metė Karolina Gužauskaitė ir 24 metų Lina Batulevičiūtė.