L.Kontrimavičius iškovojo teisę startuoti finale

2014 04 03 18:35
A.Pliadžio (pentathlon.lt) nuotrauka

Egipte vykstančio šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės varžybų antrojo etapo finale startuos 21 metų lietuvis Lukas Kontrimavičius.

Šiame taurės etape vyrų varžybose startuojantis vienintelis lietuvis per atranką B grupėje, kurioje varžėsi 33 atletai, užėmė 19 vietą (1058 tšk.), tačiau jis pateko tarp 36 finalininkų. Mat bendrojoje įskaitoje pagal surinktus taškus L.Kontrimavičius buvo 34-as: fechtavimo rungtyje (184 tšk.) užėmė 25 vietą, plaukimo varžybose (311 tšk.)buvo 19-as, bėgimo ir šaudymo dvikovėje (563 taškai) – 5-as. Geriausiai vyrų atrankoje sekėsi rusui Aleksandrui Kukarinui, jis pelnė 1097 taškus.

Neseniai patobulintos atrankos varžybų taisyklės padeda objektyviau atrinkti finalo dalyvius. Anksčiau į finalą patekdavo tik pirmąsias 18 vietų grupėse užėmę sportininkai, nepriklausomai nuo jų surinktų taškų. Vyrų finalas vyks šeštadienį.

Šiandien moterų finale tarp 36 sportininkių startuoja visos trys lietuvės: olimpinė ir pasaulio čempionė 30-metė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, 20-metė Karolina Gužauskaitė ir 24 metų Lina Batulevičiūtė.