LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Laimėjusių ekipų treneriai turėjo priekaištų

2017 03 13 17:51
Rimas Kurtinaitis: „Tokios pergalės nėra pergalės“.
Rimas Kurtinaitis: „Tokios pergalės nėra pergalės“. „Lietuvos žinių“ archyvo nuotrauka

Po Lietuvos krepšinio lygos (LKL) XXVI turo turnyro lentelėje įvyko nemažai rokiruočių. Antrojoje vietoje žengęs Panevėžio „Lietkabelis“ po nesėkmės Utenoje nusirito į trečiąją vietą, o į pajėgiausiųjų ketvertuką vėl įšoko šalies vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“.

Kazio Maksvyčio treniruojamai „Lietkabelio“ komandai jau antra išvyka baigėsi fiasko. Prieš savaitę panevėžiečiai Alytuje 80:89 pralaimėjo „Dzūkijai“, o savaitgalį „Lietkabelio“ krepšininkus pasitiko ir Utena – vietos „Juventus“ po dramatiškos kovos šventė pergalę 74:72.

Kamuolys išsisuko

Tai buvo jau aštuntas panevėžiečių pralaimėjimas čempionate. „Lietkabelio“ ekipa turėjo galimybę išplėšti pratęsimą. Uteniškiams pirmaujant 74:71 buvo prasižengta prieš „Lietkabelio“ žaidėją Lorenzo Williamsą. Šis pirmą baudos metimą pataikė, o antras metimas specialiai buvo netaiklus. Fortūna nusišypsojo šiam amerikiečiui – sumaištyje jis sugriebė kamuolį ir spėjo jį paleisti į krepšį, bet kamuolys išsisuko iš lanko.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Vaidas Čepukaitis. „Lietkabelio“ gretose išsiskyrė Mindaugas Lukauskis (16 taškų).

Taip Antano Sireikos treniruojama Utenos ekipa pasiekė revanšą už nesėkmę Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalyje.

Penkioliktą pergalę iškovojęs klubas „Juventus“ iš šeštosios pozicijos pakilo į penktąją.

Šeštojoje vietoje atsidūrė Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipa, savo žiūrovų akivaizdoje 70:81 pralaimėjusi čempiono titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“.

Žaidėjai turi susimastyti

Į antrąją LKL lentelės vietą pakilo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Rimo Kurtinaičio treniruojamas sostinės klubas namie tik paskutinėmis sekundėmis 76:72 palaužė „Dzūkiją“. Vilniečiai iki pat trečio kėlinio vidurio vijosi šeimininkus. Likus žaisti porai minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo septyniais taškais (71:64), bet prasidėjus paskutinei minutei ši persvara sumažėjo iki dviejų taškų (71:69). Pasinaudoję „Lietuvos ryto“ klaida svečiai turėjo progą paskutinėmis sekundėmis išlyginti rezultatą, tačiau tuo nepasinaudojo: Alejandro Hernandezo metimas tikslo nepasiekė, o Tayloras Brownas baudų metimais įtvirtino aštuonioliktą vilniečių pergalę.

Tokiu „Lietuvos ryto“ žaidimu vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis nebuvo patenkintas.

„Tokios pergalės nėra pergalės, – sakė strategas. – Taip rungtyniavę kai kurie krepšininkai turėtų pagalvoti – gal jau nebereikia jiems sportuoti“.

R. Kurtinaitis pyko, jog per pirmus du kėlinius svečiai po vilniečių krepšiu kamuolį sugriebė 14 kartų (per kitus du ketvirčius – tik 2 – red.).

„Dirbsime toliau. Žinome kai kurių žaidėjų galimybes ir bandysime jas tobulinti. Sezoną baigsime tais žaidėjais, kuriuos turime, todėl norimą rezultatą reikės pasiekti sunkiai dirbant“, – tikino „Lietuvos ryto“ treneris.

Kas sunervino D. Adomaitį

Šalies vicečempionas „Neptūnas“ taip pat sunkiai atsilaikė prieš kitą lentelės apačioje esančią ekipą – Kėdainių „Nevėžį“, kuri rungtyniavo be lyderio Toni Prostrano.

Klaipėdiečiai Kėdainiuose laimėjo po permainingos kovos 72:70. Likus žaisti pusę minutės „Nevėžis“ svečių persvarą ištirpdė iki 2 taškų (70:72). Lemiamai atakai šeimininkai turėjo 4 sekundes. Iniciatyvos ėmęsis Daqiuanas Walkeris nesuvaldė kamuolio. Taip praradęs brangias sekundes jis metė į krešpį ir pataikė, bet tai buvo padaryta jau nuaidėjus sirenai.

„Neptūno“ strategas Dainius Adomaitis pagyrė vyrus, kurie aikštelėje atidirbo taip, kaip reikia. Sykiu jis prisipažino, kas jį labiausiai sunervino.

„Labiausiai sunervino tai, kai likus 1 min. 30 sek. pirmavome 6 taškais ir metėme baudas. Gali jų nepataikyti, gali nepataikyti ir mesdamas laisvas, tačiau negali gynyboje daryti tokių klaidų. Teks išanalizuoti tas paskutines pusantros minutės ir padaryti išvadas“, – kalbėjo nugalėtojų treneris.

„Nevėžio“ vyriausiasis treneris Paulius Juodis po dvikovos drabužinėje padėkojo vyrams už atiduotas jėgas.

„Galbūt dėl meistriškumo stokos mums šįkart nepavyko laimėti“, – sakė strategas.

Prienų-Birštono „Vytautas“ – Kauno „Žalgiris“ 70:81 (18:21, 11:23, 23:15, 18:22). R. Miniotas 20 (3–4/7, 9 atk. kam.), V. Lipkevičius 13, D. Gvezdauskas 10; E. Ulanovas 15 (7 atk. kam.), P. Jankūnas ir R. Seibutis po 12.

Kėdainių „Nevėžis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 70:72 (16:17, 17:15, 19:23, 18:17). P. Petrilevičius 13, I. Smiljaničius (7 atk. kam.) ir I. Vaitkus po 12; M. Girdžiūnas 21 (3–4/8), Ch. Loftonas 11, J. Grantas 10 (10 atk. kam.).

Utenos „Juventus“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 74:72 (20:19, 15:14, 20:18, 19:21). V. Čepukaitis 14, J. Diggsas 12, G. Sirutavičius 10; M. Lukauskis 16, S. Galdikas 10, Ž. Skučas 9.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Alytaus „Dzūkija“ 76:72 (13:19, 26:22, 15:14, 22:17). C. Fisheris 17, A. Gudaitis 16 (7 atk. kam.), D. Gordonas 10 (7 atk. kam.); P. Morkeliūnas 16 (7 atk. kam.), A. Kaširovas 14 (8 atk. kam.), A. Hernandezas 12 (5 rez. perd.).

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – „Šiauliai“ 85:74 (22:19, 28:15, 15:26, 20:14). E. Žabas 19, O. Olisevičius 18, D. Low 12 (9 rez. perd.); M. Echodas (7 atk. kam.) ir V. Koreniukas (8 atk. kam.) po 15, T. Lekūnas (8 atk. kam.) ir P.J. Hillas (3–3/10) po 13.