Lakūnas J.Kairys vėl priminė apie save

2009 09 02 0:00
J.Kairio sugrįžimas į pasaulio skraidymo čempionatą buvo sėkmingas.
LŽ archyvo nuotrauka

Po 13 metų pertraukos pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate dalyvavęs lietuvis Jurgis Kairys laimėjo antrąją vietą.

Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) surengtame 25-ajame skraidymo čempionate Didžiojoje Britanijoje, Silverstouno lenktynių žiede 57 metų J.Kairys liko antras laisvojo stiliaus varžybose.

Šioje rungtyje pasirodymai atliekami su muzika bei specialiaisiais efektais - leidžiamais iš lėktuvo dūmais. Pilotams suteikiama visiška laisvė per 4 minutes trunkantį pasirodymą pademonstruoti visus savo sugebėjimus, o teisėjai vertina skrydžių techniką ir artistiškumą. "Su-31" lėktuvą pilotavęs asas iš Lietuvos surinko 3175,54 taškus.

Nugalėjo prancūzas Renaud Escalle (3223,33 tšk.), trečias liko britas Ericas Vazaille (2905,40 tšk.).

"Pasiektą rezultatą vertinu gerai. Tai daugiau nei tokioje situacijoje buvo įmanoma pasiekti", - sakė antrosios vietos laimėtojas. Pažymėtina, kad J.Kairys pasaulio čempionate dalyvavo vien už savo lėšas.

Jis pasauliui jau seniai žinomas kaip akrobatinio skraidymo meistras, laimėjęs daugybę medalių tarptautiniuose čempionatuose ir FAI Pasaulio "Grand Prix" 2002, 2005, ir 2006 m. J.Kairys taip pat yra lakūnas bandytojas ir konstruktorius, kūręs ir tobulinęs naujos kartos akrobatinius lėktuvus.