Latves sustabdė du skaudūs smūgiai

2009 06 20 0:00
Įspūdingai ir pasiaukojamai kovojusios latvės liko be medalių ir be kelialapio į pasaulio čempionatą.

Šiandien sužinosime, kas taps 2009-ųjų Europos moterų krepšinio čempionėmis. Namie žaidžiančios Latvijos rinktinės neišvysime nei didžiajame, nei mažajame finale. Šeimininkių komandą sužlugdė paskutiniai du skaudūs pralaimėjimai po pratęsimų.

Vakar vakare žaistos pusfinalių rungtynės. Per pirmąjį susikovė prancūzės ir baltarusės, antrajame rungtyniavo praėjusių pirmenybių finalininkės - Europos čempionės titulą ginanti Rusija ir Ispanija.

O ketvirtfinalyje nesėkmes patyrusios komandos penktadienį toliau kovojo dėl penkto kelialapio į 2010 metų pasaulio čempionatą Čekijoje.

Dėl kelialapio kausis pietietės.

Deja, Rūtenio Paulausko vadovaujamos Lietuvos rinktinės tarp pretendenčių į medalius ir kelialapį nebėra. Ji buvo priversta pasitraukti iš čempionato jau po antrojo etapo. Taigi mums beliko sirgti už artimiausias (geografiškai ir istoriškai) kaimynes latves. Juolab kad šiame čempionate jos nusipelnė pačių gražiausių žodžių.

Vakar Graikijos krepšininkės 64:59 (17:11, 15:14, 10:22, 22:12) įveikė Slovakijos ekipą. Graikes į pergalę vedė Dimitra Ksalentzou - ji pelnė 21 tašką, o slovakių komandoje išsiskyrė rezultatyviausia mačo žaidėja Martina Gyurcsi (23 tšk.).

Latvijos krepšininkės po išvakarėse patirto skaudaus smūgio nuo Europos čempionių rusių penktadienį sportinį pyktį aikštelėje liejo ant Italijos žaidėjų. Ir šį kartą neapsieita be pratęsimo. Ir šį kartą latvės paliko aikštelę nuleidusios galvas. Tris kėlinius paskui šeimininkes bėgusi Italijos rinktinė per ketvirtą ketvirtį spurtavo ir išplėšė pratęsimą, o paskui - ir pergalę 68:66 (10:25, 13:14, 18:10, 21:12, 6:4). Italių komandoje vakar puikiai pasirodė Laura Macchini (20 tšk.), latvėms daugiausia taškų pelnė Zanė Tamanė - 13.

Taigi šiandien dėl penktosios vietos ir penkto kelialapio į pasaulio čempionatą susikaus Graikijos ir Italijos rinktinės. O latvės ir slovakės žais tik dėl 7 vietos.

Rusių džiaugsmas ir baimė

O dabar trumpai prisiminkime užvakar vėlai vakare vykusias ketvirtfinalio batalijas. Įdomiausias buvo Rusijos ir Latvijos krepšininkių mačas, kuriame šeimininkės paskutinę sekundę išplėšė pratęsimą, o per jį Europos čempionės su didžiausiu vargu įveikė šiemet labai galingą Latvijos komandą - 69:64 (14:15, 12:15, 13:7, 14:16, 16:11). Šiose rungtynėse tarp nugalėtojų išsiskyrė aukščiausia čempionato žaidėja Marija Stepanova, ji pelnė 16 taškų ir 12 kartų po krepšiais atkovojo kamuolį. Latvijos rinktinėje rezultatyviausia buvo Anetė Jekabsonė Zogota - 23 taškai. Ko gero, labiausiai Rusijos krepšininkių pergale prieš latves džiaugėsi nugalėtojų komandos vadovas, prieštaringai vertinamas verslininkas Šabtajus Kalmanovičius. Vos nuskambėjus finaliniam švilpukui jis tradiciškai puolė bučiuoti geriausiai rungtyniavusias moteris. Reikia pripažinti, kad verslininkas čempionių ekipai suteikė išskirtines sąlygas: moteris ir jų vyrus arba širdies draugus apgyvendino garsiajame pajūrio kurorte Jūrmaloje - atskirai nuo visų kitų rinktinių, įsikūrusių Rygos centre esančiame viešbutyje. Š.Kalmanovičius stengiasi, jog krepšininkių maisto racionas būtų įvairus ir ypatingas - ikrų stygiumi žaidėjos tikrai nesiskundžia, tačiau puikiai suvokia, kad už tokį rūpinimąsi turi atidirbti su kaupu.

Per kitą užvakar vykusį ketvirtfinalį Graikiją nugalėjusi Prancūzija (51:49) po aštuonerių metų pertraukos vėl pateko tarp keturių stipriausių žemyno rinktinių.