Latviai atėmė tašką iš skandinavų

2011 05 04 0:00
Latvijos rinktinės vartininkas E.Masalskis (dešinėje) atrėmė 26 suomių smūgius.

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate pirmąjį tašką iškovojo Latvijos rinktinė.

D grupės 2-ojo turo rungtynėse latviai po pratęsimo ir bulitų serijos 2:3 pralaimėjo Vankuverio olimpiados bronzos medalininkams Suomijos ledo ritulininkams ir pelnė vieną tašką. Beje, suomiai laikomi vienais šių pirmenybių favoritų.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas pirmadienį baigėsi lygiosiomis 2:2. Mušant baudinius pranašesni buvo suomiai - 2:0. Jų gretose pasižymėjo Jarkko Immonenas ir Mikko Koivu, o latvių Aleksandro Niživijaus ir Laurio Daržinio metimus atrėmė vartininkas Teemu Lassila. Rungtynių metu visus keturis įvarčius komandos pelnė turėdamos kiekybinį pranašumą, kai varžovų žaidėjas dviem minutėms buvo pašalintas iš aikštės.

"Toks yra šiuolaikinis ledo ritulys. Rungtynės pralaimimos dėl klaidų, o laimimos išnaudojant kiekybinį pranašumą. Kuo rečiau klysti, tuo daugiau šansų laimėti", - sakė Latvijos rinktinės vartininkas Edgaras Masalskis, atrėmęs 26 varžovų smūgius.

Už pratęsimą Latvijos rinktinei atiteko 1 taškas, tačiau turnyre jis praktiškai nieko nereiškia. Šiandien Latvija žais su Danija. Laimėjusi komanda pateks į kitą varžybų etapą, pralaimėjusioji kovos dėl 13-16 vietų ir teisės išlikti Elito divizione.

"Nusimato sunkios rungtynės, nes niekas nenori kovoti dėl išlikimo. Susitikimo pradžia bus nervinga, bet, manau, mes susitvarkysime su jauduliu ir spaudimu", - vylėsi latvis L.Daržinis.

Kitose D grupės rungtynėse pasaulio čempionų titulą ginantys čekai 6:0 sutriuškino danus ir iškovojo antrą pergalę iš eilės.

C grupės 2-ojo turo varžybose favoritai iškovojo pergales, nors rungtynes pradėjo vangiai. JAV rinktinė žaisdama su Norvegija į varžovų vartus ritulį smūgiavo net 49 kartus, tačiau pergalę iškovojo tik paskutinėmis dvikovos minutėmis - 4:2. Po dviejų kėlinių amerikiečiai atsiliko 0:2.

"Tik trečiame kėlinyje pradėjome gerai žaisti. Iki tol mums trūko nusiteikimo", - pripažino JAV rinktinės gynėjas Jackas Johnsonas.

Švedijos rinktinė atsitiesė po pirmame ture patirto smūgio, kai pirmą kartą istorijoje pralaimėjo norvegams (4:5). Užvakar švedai 3:0 nugalėjo austrus, kiekviename kėlinyje pelnydami po įvartį. Du kartus pasižymėjęs Niklas Perssonas sakė, kad jo komanda įsibėgėjo negreitai: "Rungtynes pradėjome siaubingai. Austrai turėjo ne vieną puikią galimybę pasižymėti. Tačiau įmušę įvartį ėmėme demonstruoti sau būdingą žaidimą ir nusiraminome."

C grupė

JAV - Norvegija 4:2 (0:2, 0:0, 4:0). N.Palmieri (41:16 ir 53:44), J.Skille'as (44:59), C.Smithas (58:34); K.A.Olimbas (8:09), A.Bastiansenas (9:22).

Švedija - Austrija 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). N.Perssonas (19:39 ir 25:39), M.Paajarvi (42:34).

Turnyro lentelė:

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. JAV 2 2 0 0 0 9:3 6

2. Švedija 2 1 0 1 0 7:5 4

3. Norvegija 2 0 1 0 1 7:8 2

4. Austrija 2 0 0 0 2 1:8 0

D grupė

Čekija - Danija 6:0 (1:0, 4:0, 1:0). M.Frolikas (2:29 ir 34:25), M.Michalekas (31:34 ir 33:17), T.Plekanecas (34:38), P.Prucha (56:23).

Latvija - Suomija 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1) po pratęsimo ir baudinių serijos. K.Redlihas (33:36), H.Vasiljevas (42:12); J.Immonenas (13:54), N.Kapanenas (52:51).

1. Čekija 2 2 0 0 0 10:2 6

2. Suomija 2 1 1 0 0 8:3 5

3. Latvija 2 0 0 1 1 4:7 1

4. Danija 2 0 0 0 2 1:11 0