Latviams ir baltarusiams - nelauktas iššūkis

2011 05 06 0:00
Danijos ledo ritulininkai išstūmė latvius (balta apranga) iš kovos dėl pasaulio čempionato medalių.

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate ambicijų neslėpusios Latvijos ir Baltarusijos rinktinės priverstos kovoti tik dėl 13-16 vietų ir išlikimo elito divizione.

Latvijos ledo ritulininkai D grupės varžybas užvakar baigė apmaudžiu pralaimėjimu danams. Rungtynių pabaigoje latviai neišnaudojo daugybės gerų progų pasižymėti ir susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2. Per pratęsimą nugalėtojas taip pat nepaaiškėjo, o bulitų serijoje geriau sekėsi Danijai. Ketvirtojoje serijoje Aleksandras Niživijus metė pro šalį, o danas Madsas Christensenas smūgiavo tiksliai ir tai Danijai lėmė kelialapį į kitą varžybų etapą, o Latvijai teks kovoti tik dėl 13-16 vietų. Nuo 1997-ųjų, kai latviai pasaulio čempionatuose varžosi elito divizione, žemiau 12 vietos jie krito tik du kartus.

Fiasko patyrė ir Baltarusijos rinktinė, kai paskutines B grupės rungtynes ji 1:2 pralaimėjo Prancūzijai ir taip pat liko už dvyliktuko ribų. Baltarusiams iškilo grėsmė pirmą kartą nuo 2003 metų iškristi į žemesnį divizioną. Tai sukėlė nerimo šalies ledo ritulio federacijai, kuriai patikėta 2014-aisiais Minske organizuoti pasaulio čempionatą.

Kovoje dėl išlikimo latviams ir baltarusiams teks kautis kartu su Slovėnijos bei Austrijos komandomis. Dvi geriausiai pasirodžiusios rinktinės liks elite. Kitos dvi iškris į I divizioną, kuriame varžosi ir Lietuvos rinktinė.

Pasibaigus pirmajam pasaulio čempionato etapui iš 12 rinktinių suformuotos E ir F grupės, kuriose komandos tęs kovas dėl kelialapių į ketvirtfinalį. Vienoje grupėje jau žaidusių rinktinių tarpusavio rezultatai įskaityti ir įrašyti į turnyro lentelę.

Sunki užduotis laukia slovakų, kurie dar prieš varžybas viešai deklaravo, kad yra pasiryžę laimėti čempionatą. Po nesėkmingo pasirodymo pirmajame etape, slovakai E grupės turnyrą pradeda su nuliu taškų, o šiandien Bratislavoje jų laukia akistata su pasaulio čempionų titulą ginančiais čekais. Nuo 2000-ųjų, kai pirmenybės rengiamos pagal dabartinę formulę, nė viena rinktinė, pralaimėjusi pirmas dvejas turnyro rungtynes, nėra tapusi pasaulio čempione.

3 turas

A grupė

Slovėnija - Vokietija 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1) po bulitų serijos.

Rusija - Slovakija 4:3 (2:1, 1:2, 1:0).

Turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Vokietija 3 2 1 0 0 9:5 8

2. Rusija 3 2 0 0 1 10:9 6

3. Slovakija 3 1 0 0 2 9:9 3

4. Slovėnija 3 0 0 1 2 7:12 1