Latvija – be pergalių, bet su viltimi

2016 05 11 6:00
Latvijos rinktinės vartininkui Elviui Merzlikiniui darbo nestinga. Reuters/Scanpix nuotrauka

Rusijoje vykstantį pasaulio ledo ritulio čempionatą Latvijos rinktinė pradėjo dvikovomis su turnyro favoritais švedais, čekais ir rusais. Nors mūsų kaimynams prognozuoti pralaimėjimai, kovose su galingaisiais jiems pavyko nugvelbti 2 taškus.

Juos latviai surinko po pratęsimo pralaimėję Švedijai (1:2) ir Čekijai (3:4). Tik trečiame ture jie neatsilaikė prieš varžybų šeimininkę Rusijos rinktinę – 0:4.

Latvijos žurnalistai pažymi, kad 2 taškai per trejas rungtynes su į medalius pretenduojančiomis rinktinėmis yra tai, ko galėjo tikėtis atsargūs optimistai.

Vis dėlto prieš rusus latviai privalėjo pasirodyti sėkmingiau. Per rungtynes jie beveik 12 minučių turėjo kiekybinį pranašumą, net du kartus ilgiau nei minutę žaidė penkiese prieš tris, tačiau Rusijos rinktinės vartininko Sergejaus Bobrovskio „nepramušė“. Jis šiose rungtynėse atrėmė 27 smūgius.

„Tai buvo rungtynės, po kurių atsidusęs ištariau: pagaliau baigėsi. Kai turi kiekybinį pranašumą tiek laiko, tiesiog privalai įmušti“, – po rungtynių kalbėjo Latvijos rinktinės treneris Leonidas Beresnevas.

Jam taip pat nepatiko politinis šių rungtynių prieskonis. Dvikova vyko gegužės 9-ąją, tad varžybų šeimininkai nėrėsi iš kailio akcentuodami Rusijoje minimą Pergalės dieną.

„Abiejų komandų žaidėjai prieš rungtynes buvo klausinėjami ne apie žaidimą, o būtent apie gegužės 9-ąją ir jos reikšmę. Mano žaidėjai skaito spaudą ir reaguoja į tokius dalykus, nors man ši data yra tik skaičius. Bet dabar reikia pamiršti šiuos dalykus ir galvoti apie būsimas kovas. Jos bus labai svarbios“, – po spaudos konferencijos likęs pabendrauti su Latvijos žurnalistais kalbėjo L. Beresnevas.

Latviai optimistiškai vertina šių metų savo rinktinės žaidimą ir džiaugiasi, kad ji daro mažiau klaidų gindamasi. Tačiau latviams kelia nerimą tai, kad niekaip nepavyksta iškovoti pergalės. Pasaulio čempionatuose mūsų kaimynai per pagrindinį laiką nelaimėjo jau 13 rungtynių iš eilės – paskutinį kartą 2014 metų gegužės 15 dieną Minske 6:5 palaužė JAV komandą. Vėliau 13 rungtynių baigdavosi pralaimėjimais arba pergalėmis po pratęsimo.

Ilgiausia nelaimėtų rungtynių per pagrindinį laiką serija priklauso Kazachstanui. Pasaulio čempionatuose kazachai laimėti nepajėgė 21 kartą iš eilės.

Šiandien Latvijos rinktinė žais ketvirtąsias planetos pirmenybių rungtynes su Šveicarijos ekipa, kuri po dvejų rungtynių taip pat turėjo 2 taškus.

A grupė

Švedija – Čekija 2:4, Latvija – Rusija 0:4.

Rikiuotė: Čekija 8 taškai (3 rungtynės), Rusija 6 (3), Švedija 5 (3), Danija 3 (3), Kazachstanas 2 (2), Šveicarija 2 (2), Norvegija 2 (2), Latvija 2 (3).