Latvijos rinktinė nepasiduoda

2013 05 14 14:01

Suomijos bei Švedijos sostinėse vykstančiose pasaulio ledo ritulio pirmenybėse antrą pergalę iškovojo Latvijos rinktinė.

Helsinkyje aštuonių komandų H grupėje rungtyniaujanti Latvijos komanda pirmadienį 3:1 (1:0, 1:0, 1:0) nugalėjo Prancūzijos rinktinę. Surinkę 6 taškus latviai pakilo į šeštąją vietą ir tęsia kovą dėl kelialapio į ketvirtfinalį. Ir dar - jie užsitikrino vietą elite ir kitų metų pasaulio čempionate.

Kitose pirmadienio H grupės rungtynėse čempionės titulą ginanti Rusijos ekipa 8:4 (3:3, 3:1, 2:0) nugalėjo Austrijos ritulininkus ir su 15 taškų tapo turnyro Suomijos sostinėje lydere. Po šios nesėkmės tapo aišku, kad austrai kitą sezoną žais žemesnėje lygoje - jie iškrito į I diviziono A grupę.

Stokholme šeštą pergalę septintosiose rungtynėse iškovojo ir su 18 taškų aštuonių ekipų S grupės lydere tapo olimpinė čempionė Kanados rinktinė, ji po pratęsimo 4:3 (0:2, 2:1, 1:0, 1:0) įveikė Slovėnijos ekipą. Ši, kaip ir Austrija, atsisveikins su planetos pirmenybių elitu. Kitose S grupės rungtynėse Danijos komanda 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) nugalėjo Baltarusijos ritulininkus ir su 6 taškais pakilo į šeštąją vietą.

Į pasaulio ledo ritulio pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės. Austrijos ir Slovėnijos komandas 2014 metų planetos pirmenybių elito grupėje pakeis Italijos ir Kazachstano rinktinės.

H grupės lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Rusija 7 5 0 0 2 29:14 15

2. JAV 6 5 0 0 1 23:12 15

2. Suomija 6 4 1 0 1 20:12 14

4. Slovakija 6 2 0 1 3 14:16 7

5. Vokietija 6 2 0 1 3 10:14 7

6. Latvija 6 2 0 0 4 12:22 6

7. Prancūzija 6 2 0 0 4 11:18 6

8. Austrija 7 1 1 0 5 18:29 5