Ledinis kraštas Ž.Savicko neatšaldė

2010 03 30 0:00
Ž.Savickui nebuvo lengva ištiestomis rankomis laikyti 12,5 kg svarmenis.

Suomijoje pirmą kartą surengtas varžybas "Ledinis žmogus 2010" ("Iceman 2010") laimėjo stipriausias Lietuvos sportininkas Žydrūnas Savickas.

"Niekada neteko kovoti tokiomis sąlygomis - varžybos vyko ant sniego ir ledo spaudžiant 10-18 laipsnių šaltukui, - LŽ teigė 34 metų galiūnas Ž.Savickas. - Be to, dar jaučiau traumos, patirtos per "Arnold's Strongman" turnyrą JAV, pasekmes. Tad buvo dvigubai baisu."

Visas baimes bloškęs į šalį mūsų krašto galiūnas laimėjo 3 rungtis, dviejose buvo antras, vienoje - trečias ir bendrojoje įskaitoje užtikrintai įveikė visus varžovus.

Žydrūnas surinko 49,5 taško. Antrąją vietą užėmė Didžiosios Britanijos galiūnas Terry Hollandas (41 tšk.), trečiąją - ukrainietis Konstantinas Iljinas (32). Iš viso kovojo devyni stipruoliai.

Dešimtasis, pasak Ž.Savicko, atsisakė dalyvauti, matyt, pabūgęs šalčio.

Sportininkams reikėjo į kalną užtempti aštuonias slidininkes (Ž.Savickas buvo pirmas), ištiestomis rankomis laikyti 12,5 kg svorį (antroji vieta), ant užšalusio ežero tarsi laikrodžio rodyklę sukti rąstą (1 vieta), nešti 300 kg rentinį (2 vieta), sukelti keturis maišus į vilkiką ir 15 m jį traukti per sniegą (1 vieta) bei versti sniego motociklą (3 vieta).

"Kiek teko nugirsti, šis turnyras Rukos kurortiniame miestelyje taps tradicinis", - teigė Ž.Savickas, gavęs originalų prizą. Už pirmąją vietą šių metų "Ledo žmogui" įteikta prie medžio prikabinta didelė blizgė gaudyti milžiniškoms žuvims. Prizininkus apdovanojo Laplandijoje gyvenantis Kalėdų Senelis.

Kalbėdamas apie ateitį, Ž.Savickas teigė dabar visą dėmesį skirsiąs rudenį vyksiančiam pasaulio čempionatui bei kitų metų pradžioje rengiamam tradiciniam "Arnold's Strongman" turnyrui.