Ledo ritulininkai namie neranda įkvėpimo

2009 04 14 0:00
Pasaulio čempionate lietuviai (dešinėje) nespėja paskui varžovus.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos ledo ritulio rinktinė beviltiškai pradėjo pasaulio čempionato I diviziono varžybas Vilniuje.

Šeštadienį ir sekmadienį lietuviai susitiko su turnyro favoritėmis Kazachstano ir Slovėnijos rinktinėmis bei patyrė skaudžias nesėkmes.

Mače su kazachais šeimininkai jau per pirmąsias 4 minutes praleido 2 įvarčius ir neprilygo varžovams - 1:5.

Sekmadienį lietuviams dar didesnį antausį skėlė slovėnai - 8:2. Šiame mače pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, o mūsiškiai neišnaudojo kelių dėkingų progų, kai aikštėje turėjo kiekybinę persvarą. Antrąjį kėlinį slovėnai lietuvius nušlavė net 4:0 ir mačo baigtis jau nekėlė abejonių.

"Kol kas aikštėje nėra drausmės. Šiurkščiai klysta gynėjai, neužtikrintai žaidžia vartininkas, - po antrosios nesėkmės sakė Lietuvos rinktinės treneris Dmitrijus Medvedevas, - tačiau pralaimėjimai mūsų nepalauš. Kausimės toliau, nes nesėkmių limitą jau išnaudojome".

Lietuvos rinktinei šiame čempionate keliamas tikslas - iškovoti medalius. Tad būtina įveikti likusias varžoves - Australiją, Kroatiją ir Japoniją.

Šį vakarą pirmenybių šeimininkai susikaus su turnyro autsaideriais australais, kurie irgi pralaimėjo abu mačus.

"Net ir autsaiderių negalima nurašyti. Australus treniruoja specialistas iš Kanados, šioje rinktinėje žaidžia nemažai kanadiečių kilmės ritulininkų, todėl lengvų rungtynių nesitikime", - pareiškė D.Medvedevas.

Iš I diviziono į elitinę pasaulio ledo ritulio lygą pateks tik turnyro nugalėtojai. Blogiausiai pasirodžiusi rinktinė iškris į II divizioną.

Lietuva - Kazachstanas 1:5 (0:2, 0:1, 1:2). D.Kumeliauskas (46:25); S.Jakovenka (02:37), J.Rymariovas (03:57), I.Solariovas (25:29), R.Savčenka (53:14), A.Koreškovas (54:29).

Kroatija - Japonija 7:1.

Australija - Slovėnija 0:6.

Lietuva - Slovėnija 2:8 (0:0, 0:4, 2:4). A.Katulis (40:33), A.Bosas (56:37); J.Milovanovičius (24:47), M.Hočevaras (27:48), M.Sivičius (32:46), M.Robaras (38:42 ir 46:49), D.Rodmanas (43:24), T.Razingaras (51:39), A.Hebaras (58:40).

Japonija - Australija 7:1.

Kazachstanas - Kroatija 6:1.

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Japonija 2 2 0 0 0 14:2 6

1. Slovėnija 2 2 0 0 0 14:2 6

3. Kazachstanas 2 2 0 0 0 11:2 6

4. Lietuva 2 0 0 0 2 3:13 0

5. Kroatija 2 0 0 0 2 2:13 0

6. Australija 2 0 0 0 2 1:13 0