Ledo ritulininkus stebino lenkų išradingumas

2009 10 26 0:00
Šeštadienį traumą patyrusiam V.Jagelavičiui (dešinėje) prakirstas žandas susiūtas aštuoniomis siūlėmis.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) Kontinentinės taurės turnyro C grupės varžybos Lenkijoje mūsų šalies klubui susiklostė nesėkmingai.

Penktadienį stipriausias Lietuvos ledo ritulio klubas Elektrėnų "Energija" per pratęsimą 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:1) nusileido Tartu "Kalev-Valk" (Estija) ekipai, o šeštadienį 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) pralaimėjo Karagandos "Sary-Arka" ekipai iš Kazachstano.

Per pirmą susitikimą po dviejų Martyno Šliko (42:14, 51:08) įvarčių "Energija" pirmavo 2:0, tačiau per paskutines dvi minutes praleido du įvarčius ir per pratęsimą išleido pergalę iš rankų.

"Energijos" strategas Rimantas Sidaravičius neslėpė apmaudo, tačiau pripažino, kad šis pralaimėjimas - didelė pamoka žaidėjams.

"Žaidėjai padarė labai kvailas klaidas, - teigė treneris. - Nors įmušėme du įvarčius, gynyba pradėjo dar labiau braškėti. Petras Nausėda grubiai suklydo - gavo 10 baudos minučių, o kitas gynėjas Valdas Pikčius patyrė traumą. Dėl to privalėjome vietoj gynėjų statyti puolėjus."

Šeštadienį vienintelį įvartį mūsų komandai pelnė Antonas Korneišiukas (52:35). Per šio susitikimo antrą kėlinį Vytautas Jagelavičius susidūrė su varžovu ir patyrė traumą - žaidėjui prakirstas žandas. Nedelsiant jis buvo nugabentas pas medikus. "Ledo ritulininkui susiūta žaizda. Prireikė aštuonių siūlių", - teigė "Energijos" gydytojas Vladimiras Charitonovas.

Šeštadienio mače dėl peršalimo "Energijos" gretose nebuvo lyderio Daliaus Vaiciukevičiaus bei Edvino Stepanavičiaus. Taip pat, trenerio sprendimu, rungtynėms nebuvo registruotas vienas iš gynybos ramsčių P.Nausėda.

"Kazachstano komanda labai stipri. Žaidimas buvo aštrus, o kartais net labai staigus", - rungtynes komentavo R.Sidaravičius.

Vakar paskutines turnyro rungtynes Lietuvos čempionai žaidė su pirmąją vietą jau užsitikrinusia turnyro šeimininke Krokuvos "Cracovia" (Lenkija) komanda. Būtent ji iš C grupės ir keliaus į trečiojo etapo, kuris lapkričio 27-29 dienomis vyks Liepojoje (Latvija), varžybas.

Beje, sąlygos, su kuriomis susidūrė mūsų komanda Lenkijoje, nepavydėtinos. Ankšta rūbinė yra ne pačioje arenoje, o šalia jos. Tad žaidėjai iki ledo privalo eiti apie dvidešimt metrų lauku. "O kas būtų jei pradėtų lyti stiprus lietus", - mąstė vienas iš "Energijos" personalo narių. Juk žaidėjai peršlaptų..."

Prieš turnyro pradžią buvo surengta spaudos konferencija. Išradingumu stebinantys lenkai šįkart taip pat parengė nemalonų "siurprizą": oficialioji dalis vyko statybininkų būdelėje. "Dėl arenos rekonstrukcijos darbų, negalime jūsų pakviesti į įprastinę spaudos ložę", - apgailestavo organizatoriai.