Ledo ritulio rinktinės staigmena

2007 12 12 0:00

Staigmeną pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio pirmo diviziono A grupės čempionate Vokietijoje pateikė Lietuvos rinktinė. Ji antrajame ture po baudinių serijos 4:3 (2:2, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) nugalėjo Ukrainos ekipą.

Pergalingą įvartį per baudinių seriją įmušė Arnoldas Bosas. Jis pasižymėjo ir antrame kėlinyje. Pirmame kėlinyje po įvartį į varžovų vartus įmušė Povilas Verenis ir Karolis Nekraševičius. Iš ukrainiečių pasižymėjo Valentinas Aleksiukas, Nikita Butsenko ir Dmitrijus Nimenko.

Jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai, pelnę pirmus du taškus, pakilo į ketvirtąją vietą. Per pirmas čempionato rungtynes lietuviai 1:7 (1:3, 0:0, 0:4) turėjo pripažinti turnyro šeimininkų vokiečių pranašumą. Vienintelį įvartį mūsiškiams pelnė A.Bosas.

"Nugalėjome pelnytai, nes ir pagal žaidimą buvome pranašesni, - komentavo varžybas stebintis Lietuvos ledo ritulio federacijos prezidentas Rolandas Bučys. - Ne taip, kaip per rungtynes su Vokietijos rinktine. Vokiečiai atrodė labai gerai - visi aukšti, greitai čiuožia. Juos ir austrus laikyčiau turnyro favoritais. Pirmadienį galėjome laimėti ir per pagrindinį rungtynių laiką, tačiau gera ir tokia pergalė. Dabar mūsų laukia svarbiausios rungtynės su Lenkijos komanda. Jeigu pavyktų iškovoti pergalę, tada liktume pirmame divizione."

Vakar sportininkams buvo poilsio diena, o šiandien lietuviai žais su grupės autsaideriais lenkais. Pastarieji antrajame ture net 0:11 (0:5, 0:3, 0:3) pralaimėjo lyderei Vokietijos komandai. Per trečias pirmadienio rungtynes antrą pergalę iškovojo ir Austrijos rinktinė. Ji 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) nugalėjo Norvegijos ekipą.

Anot R.Bučio, šiandieniniai lietuvių varžovai taip pat išsiskiria ūgiu, tačiau apie jų pajėgumą sunku ką pasakyti, nes žaidė tik su aukštesnio lygio favoritais austrais ir vokiečiais.

Lentelė (pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vokietija 2 0 0 0 18:1 6

2. Austrija 2 0 0 0 11:1 6

3. Norvegija 1 0 0 1 3:5 3

4. Lietuva 0 1 0 1 5:10 2

5. Ukraina 0 0 1 1 3:7 1

6. Lenkija 0 0 0 2 1:17 0