Ledo ritulys: akmuo nuo krūtinės

2007 04 20 0:00
Į pirmąjį penketą perkeltas Donatas Kumeliauskas - vienas geriausių Lietuvos rinktinės žaidėjų pasaulio čempionate.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos ledo ritulio rinktinė per pasaulio I diviziono B grupės čempionato rungtynes vakar 5:2 nugalėjo rumunus ir ne tik neiškrito į II divizioną, bet ir žengė rimtą žingsnį bronzos medalių link

Per mačą su Rumunijos komanda buvo sprendžiamas gyvybės ir mirties klausimas. Pralaimėję mūsiškiai būtų beveik garantuotai iškritę į II divizioną, o tai prieš prasidedant šių metų čempionatui atrodė beveik neįmanomas dalykas. Tačiau tikrovė buvo tokia. Lietuviai pirmas trejas čempionato rungtynes žaidė prastai, komanda tepriminė šešėlį tos ekipos, kuri prieš metus per tokio rango varžybas Taline pasipuošė sidabro medaliais. Per trejas rungtynes lietuviai gerai sužaidė tik vieną kėlinį - mačo su Didžiosios Britanijos rinktine paskutines 20 minučių. Tuo metu rumunai pranoko visas prognozes. Pirmą mačą jie pralaimėjo slovėnams 1:10, tačiau paskui tik po pratęsimo 5:6 pralaimėjo japonams, o trečiadienio vakarą tik atkakliai grūmęsi 3:5 nusileido vengrams. Lietuviai vengrams pralaimėjo 1:6, japonams - 2:6, todėl prieš vakarykštes rungtynes buvo labai neramu.

Permainos pasiteisino

Daugiausia nerimo sukėlė trečiadienį per mačą su japonais mūsų pagrindiniam vartininkui Arūnui Aleinikovui atsinaujinusi kairiojo kelio raiščių trauma. Vis dėlto vartų sargas vakar žaidė ir ne kartą gelbėjo savo komandą.

Pertvarkyti ir žaidėjų penketai. Puolėjas Darius Pliskauskas buvo perkeltas į antrąjį penketą pas Dainių Baubą ir iš trečiojo penketo perkeltą Dovydą Kulevičių. Į pirmąjį penketą iš antrojo atsiųstas 19-metis Donatas Kumeliauskas, o Šarūnas Kuliešius iš antrojo - į trečiąjį.

Po mačo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas galėjo drąsiai sakyti, kad permainos buvo ne veltui. Tiesa, po pirmo kėlinio džiūgauti Lietuvos ekipos gerbėjai negalėjo. D.Bauba pelnė įvartį, bet rumunai sugebėjo rezultatą išlyginti ir turėjo keletą progų išsiveržti į priekį. Lietuvių pranašumas išryškėjo tik po pirmos pertraukos. Sužaidus vos 3 min. po gražaus Dariaus Lelėno perdavimo rumunų vartus "sušaudė" Rolandas Aliukonis, o baigiantis kėliniui D.Bauba taip suklaidino varžovus, kad D.Pliskauskui liko tik pataikyti į vartus. Rumunų vartininkas ir gynėjai nepastebėjo D.Baubos perdavimo komandos draugui - žiūrėjo visai į kitą aikštės pusę nei ta, iš kurios ritulį į vartus įmušė D.Pliskauskas.

Jau per antrą kėlinį išryškėjo geresnis mūsų komandos fizinis pasirengimas ir buvo aišku, kad rumunai nebeatsigaus. Trečio kėlinio viduryje D.Bauba pelnė dar vieną įvartį, rumunai netrukus sušvelnino skirtumą iki 2:4, bet 55 min. D.Kumeliauskas įtvirtino mūsų komandos pergalę.

Vartininkas pailsės

Po rungtynių D.Medvedevas sakė jaučiantis didžiulį palengvėjimą. "Tiesą sakant, lyg akmuo nuo krūtinės nusirito", - atsikvėpė strategas.

Treneris teigė esąs patenkintas dėl visų permainų, todėl abejoja, ar ką keis prieš paskutines čempionato rungtynes, kurias šeštadienio vakarą teks žaisti su slovėnais. Jau beveik aišku, kad nežais A.Aleinikovas. Jis jau yra suplanavęs, kad dėl seniai kamuojančios traumos gegužės mėnesį operuosis.

"Jis šiandien žaidė tik didžiausiomis medikų pastangomis, todėl nėra prasmės žmogų dar labiau traumuoti, - sakė D.Medvedevas. - Žais Nerijus Dauksevičius. Ar bus daugiau permainų, kol kas nežinau. Reikia pažiūrėti rungtynių įrašą, viską išanalizuoti. Tada ir bus priimtas galutinis sprendimas."

Per mačą su galingais slovėnais mūsų komandos jau neslėgs psichologinė įtampa, todėl tikimasi pademonstruoti gražų žaidimą ir garbingai kovoti.

Net ir pralaimėję slovėnams lietuviai namo gali grįžti su bronzos medaliais. Kartu su mūsiškiais 6 taškus gali surinkti britai, vakar pralaimėję vengrams 2:4 ir šiandien žaidiantys su rumunais. Per tarpusavio mačą lietuviai Didžiosios Britanijos rinktinę įveikė 3:2. Dabar lietuvius gali aplenkti tik japonai, jei rytoj nepralaimės nominaliems favortams vengrams. Vakar vėlai vakare japonai žaidė su slovėnais.