Ledo ritulys: čempionams atsipalaiduoti neleido

2007 04 23 0:00

Lietuvos ledo ritulio rinktinei nepavyko išsaugoti trečiosios vietos pasaulio I diviziono B grupės čempionate, kuris šeštadienį baigėsi Slovėnijoje.

Lietuviai per paskutinį mačą po atkaklios kovos šeimininkams nusileido 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) ir nukrito į penktąją vietą, nes japonai mačą su vengrais pralaimėjo tik po bulitų serijos 3:4. Jei japonai būtų pralaimėję per 3 kėlinius, mūsiškiai būtų likę treti. Galutinėje čempionato įskaitoje lietuviai, japonai ir britai surinko po 6 taškus, todėl šių komandų vietas lėmė tarpusavio rungtynių rezultatai. Britai nugalėjo japonus 4:3, pralaimėjo lietuviams 2:3, o mūsiškiai nusileido Tekančios saulės šalies ledo ritulininkams net 2:6. Tai ir lėmė, kad lietuviai iš šios trijulės atsidūrė žemiausiai.

Vis dėlto visą čempionatą silpnai žaidusi Lietuvos rinktinė per paskutinį mačą pradžiugino savo gerbėjus. Slovėnai, jau prieš tai užsitikrinę pirmąją vietą ir kelialapį į elito grupę, su mūsiškiais turėjo labai daug vargo, nors Lietuvos ekipoje dėl traumų nežaidė vartininkas Arūnas Aleinikovas ir puolėjas Dainius Bauba. Antro kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus 1:1, o per trečią kėlinį lietuviai buvo atsilikę 2:3 ir turėjo galimybę sušvelninti skirtumą mušdami bulitą. Deja, Dariaus Pliskausko metimą atrėmė šeimininkų vartininkas. Per pirmą kėlinį bulitas buvo skirtas į lietuvių vartus, bet puikiai visą mačą žaidęs Nerijus Dauksevičius neleido savęs pergudrauti ryškiausiai Slovėnijos ledo ritulio žvaigždei - Anže Kopitarui iš NHL Los Andželo "Kings" klubo. Mūsų komandai abu įvarčius pelnė Šarūnas Kuliešius, jis ir buvo išrinktas geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju.

Į II divizioną iškrito Rumunijos komanda, čempionatą užbaigusi pralaimėjimu britams 1:6.

6. Rumunija 0 0 1 4 12:32 1

Paaiškinimas: V. - vieta, P. - pergalės, P.p. - pergalės per pratęsimą, Pr.p. - pralaimėjimai per pratęsimą, Pr. - pralaimėjimai, Įv. - įvarčių santykis, T. - taškai.