Ledrogių lenktynės Elektrėnuose

2014 02 11 16:43
Organizatorių nuotrauka

Ant užšalusių Elektrėnų marių surengtame Lietuvos ledo jachtų čempionate trijose ledrogių klasėse (DN, "Ice-Opti" ir "Ice-Blokart") varžėsi 38 sportininkai iš Vilniaus, Elektrėnų, Kauno, Šiaulių, Anykščių ir Nidos.

DN ledrogininkų klasėje iš viso startavo 6 sportininkai, visi – iš Vilniaus. Lenktynes laimėjo Šarūnas Sodeika (7 tšk.), jis buvo pirmas visuose 8 važiavimuose. Antrąją vietą užėmė Linas Baublys (16 tšk.), trečiąją - Vadimas Grigonis (22 tšk.).

"Ice-Blokart" ledrogių klasės varžybose konkuravo 27 buriuotojai, jie startavo keturiose svorio kategorijose. Ultra lengvo svorio 11 dalyvių (8-15 metų amžiaus) lenktynių prizininkai paaiškėjo tik paskutinę akimirką. Visą laiką pirmavusiai penkiolikmetei Emilei Mažeikaitei iš Nidos nesėkmingas buvo lemiamas važiavimas, tad galutinėje įskaitoje ji tenkinosi trečiąja vieta. Pirmąją vietą užėmė 14-metis Laurynas Liugas, antrąją – 8-erių Vykintas Mizgiris. Šis jaunasis talentas per antras varžybas iš eilės visus nustebino tapdamas vicečempionu, vos 1 tašku nusileisdamas L.Liugui.

Lengvasvorių kategorijoje dominavo vilniečiai - čempionu užtikrintai tapo Dominykas Žižys (3 tšk.), sidabrą laimėjo Antanas Gerasimavičius (5), o bronzą - Juras Kremensas (9).

Vidutinio svorio kategorijoje nidiškiai užsitikrino du medalius: Matas Mizgiris (4 tšk.) tapo čempionu, o Antanas Golubovskis (8.) – bronziniu prizininku. Vicečempiono titulą iškovojo vilnietis Darius Gerasimavičius (6).

Sunkiasvorių kategorijoje dominavo Liutauras Kižys (3 tšk.) iš Trakų. Vienintelį kartą nugalėtoją įveikęs vilnietis Arūnas Maisiejus (5) pelnė sidabrą, brona įteikta stabiliai buriavusiam Andriui Orlovui (9) iš Kauno.

"Ice-Opti" ledrogių klasėje startavo 10 berniukų ir 5 mergaitės. Berniukų įskaitoje nepralenkiamas buvo L.Liugas (3 tšk.) iš Šiaulių, sidabrą pelnė Antanas Gerasimavičius (7) iš Vilniaus, bronzą – šiaulietis Dominykas Privalenkovas (8).

Mergaičių įskaitoje Jovilė Gedmontaitė (3 tšk.) iš Šiaulių laimėjo visus važiavimus ir užėmė pirmąją vietą. Vicečempione tapo stabiliai buriavusi šiaulietė Aušrinė Tamošiūnaitė (6), trečia buvo Gabrielė Petraitytė (9) iš Vilniaus.

Absoliučioje įskaitoje auksą iškovojo L.Liugas, sidabrą – J.Gedmontaitė, bronzą – A.Gerasimavičius.

Miestų įskaita: 1. Vilnius 115 tšk.; 2. Šiauliai 81; 3. Nida 33; 4. Trakai 10; 5. Kaunas 6; 6. Elektrėnai 4; 7. Anykščiai 1.

Varžybų organizatoriai - Šiaulių miesto buriuotojų klubas "Gero vėjo", Nacionalinė buriavimo akademija (NBA) ir VšĮ "Irklakojis" - Šiauliuose turėjusį vykti čempionatą perkėlė į Elektrėnus, kadangi čia ant marių susiformavo buriavimui idealus ledas – veidrodinis – ledas.