Legendinio ralio karavanas pajudėjo

2009 01 05 0:00
Dakaro ralyje netrūksta pavojų - tuo jau pirmajame etape galėjo įsitikinti Prancūzijos motociklininkas Th.Lormandas, kurį parbloškė vienas visureigių. Lenktynininkas dėl sužalojimų pasitraukė iš ralio.

Šeštadienį startavo legendinis Dakaro dykumų ralis, kuriame šiemet itin gausus būrys Lietuvos atstovų - du automobilių ekipažai ir trys motociklininkai.

Nuo 1979-ųjų rengiamas dykumų ralio maratonas pirmą kartą rengiamas ne Afrikos žemyne, o Pietų Amerikoje.

Klajonės Argentinoje ir Čilėje.

Praėjusiais metais sulaukę teroristų grasinimų, ralio organizatoriai nutarė apskritai lenktynes atšaukti.

Šiemet saugumo sumetimais varžybos buvo perkeltos per Atlanto vandenyną į Argentiną ir Čilę.

Startavę Argentinos sostinėje Buenos Airėse, per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje ir grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 14 etapų Dakaro ralio, kuriame bus kilometro aukščio smėlio kopos, Andų kalnų perėjos, Atakamos dykuma bei kaktusų giraitės, trasos ilgis - 9500 kilometrai.

Latviškas bagis neapvylė

Pirmajame 733 km ilgio (greičio ruožai - 371 km) etape šeštadienį iš Buenos Airių į Santa Rosą 59-ti latvišku "Oscar" bagiu automobilių klasėje finišavo Aurelijus Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi. Dar gimtinėje šie ralio meistrai tikino, kad į Pietų Ameriką keliauja keldami sau tikslą ne kovoti dėl aukštų vietų, o įveikti visą distanciją.

Lietuviai, greičio ruožus įveikę per 3 valandas 23 minutes ir 9 sekundes, finiše beveik 47 minutes pralaimėjo etapo nugalėtojui Kataro lenktynininkui Nasserui Al-Attiyahui, kuris su švede Tina Thorner pilotuoja BMW visureigį (2:36:15).

72-ąja vieta tarp 168 automobilių ekipažų tenkinosi "Mitsubishi" džipą vairuojantis Arūnas Lekavičius (šturmanas Ramūnas Kručkauskas) - 3 valandos 33 minutės ir 18 sekundžių. Jis lyderiu tapusiam Kataro sportininkui pralaimėjo daugiau nei 57 minutes.

Antroji ir trečioji vieta pirmajame etape atiteko dviem "Volkswagen" atstovams - ispanui Carlosui Sainzui (atsiliko 2 min. 17 sek.) ir pietų afrikiečiui Ginieliui De Villiersui (2 min. 40 sek.).

Motociklininkai - už šimtuko

Visi trys Lietuvos sportininkai šeštadienį sėkmingai įveikė pirmąjį Dakaro ralio etapą ir motociklų klasėje, tačiau tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis nei automobilių ekipažai.

Geriausiai sekėsi KTM vairuojančiam Mindaugui Slapšiui - jis buvo 108-as, 1 valandą 20 minučių ir 47 sekundes pralaimėjęs etapo nugalėtojui ispanui Marcui Comai (KTM).

Kiti lietuviai, į maratoną pasileidę "Yamaha" motociklais, pasirodė kukliau. Balys Bardauskas finišavo 169-tas (lyderiui nusileido 1 val. 51 min. 29 sek.), o Šarūnas Paliokas tarp 212 motociklininkų finišavo 202-as (atsiliko 2 val. 57 min. 2 sek.).

Vakar antrajame Dakaro ralio etape iš Santa Rosos į Puerto Madryną lenktynininkai turėjo įveikti 837 kilometrus. Specialių greičio ruožų ilgis - 237 kilometrai.