Lemiamos kovos išvakarėse - poilsis

2009 04 17 0:00
Kovoje su kroatais patikimai vartus gynęs N.Dauksevičius (kairėje) pripažintas naudingiausiu mačo žaidėju.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos ledo ritulio rinktinė tebepuoselėja viltį iškovoti pasaulio čempionato I diviziono medalius.

Vilniuje vykstančių pirmenybių 4 ture lietuviai 7:2 (2:1, 1:0, 4:1) sudorojo Kroatijos rinktinę ir šiandien vakare kovoje dėl bronzos apdovanojimų susirems su Japonijos ritulininkais.

Du įvarčiai per minutę.

Kroatijos rinktinė prieš turnyro šeimininkus atsilaikė tik du kėlinius. Vėliau svečiai ėmė nespėti paskui greitesnius varžovus, pradėjo rinkti pražangas ir baudos minutes (Kroatija gavo 30 baudos minučių, Lietuva - tik 12). Tuo puikiai pasinaudoję lietuviai trečiame kėlinyje įgijo triuškinamą persvarą, o rungtynes baigė dviem įvarčiais per mažiau nei minutę. Likus 36 sekundėms įvartį įmušė Martynas Šlikas, o priešpaskutinę sekundę rungtynes vainikavo Dariaus Lelėno įvartis.

Ankstesniuose mačuose prastai išnaudodavę kiekybinę persvarą lietuviai, žaisdami su kroatais, jau sugebėjo įmušti 2 įvarčius.

"Šį vakarą ne tik puikiai atakavome, bet ir gerai gynėmės", - pažymėjo gynėjas Petras Nausėda.

Naudingiausiu mačo žaidėju pripažintas nugalėtojų vartininkas Nerijus Dauksevičius atrėmė net 26 iš 28 varžovų smūgius.

Atiduos visas jėgas

Šiandien, paskutinę turnyro dieną, Lietuva lemiamoje kovoje susirems su Japonija. Norint iškovoti bronzą, šeimininkams būtina pergalė.

"Paskutinėse rungtynėse nebeteks taupyti jėgų. Visi žaidėjai kovos iš paskutiniųjų. Japonai greiti ir techniški, todėl mums reikės kuo rečiau prasižengti ir akylai gintis", - pažymėjo rinktinės treneris Dmitrijus Medvedevas.

Vakar lietuviai nesitreniravo, buvo išvykę pailsėti už miesto ribų.

"Lemiamo mačo išvakarėse naudinga pakeisti aplinką, pailsėti psichologiškai nuo varžybų, susikaupti", - tokio sprendimo motyvus paaiškino D.Medvedevas.

Optimistiškai į lemiamas rungtynes žvelgia ir tris įvarčius mače su kroatais pelnęs D.Lelėnas: "Mūsų žaidimas kasdien gerėja. Japonus jau esame įveikę. Be to, žaisime namie, todėl viskas mūsų rankose."

Šiandien po Kazachstano ir Slovėnijos dvikovos paaiškės vienintelio kelialapio į elitinį divizioną savininkas. Kroatijos ir Australijos mače spręsis, kuri rinktinė kitąmet žais žemesniame, II divizione.

Lietuva - Kroatija 7:2 (2:1, 1:0, 4:1). D.Lelėnas (42:50, 53:59, 59:59), Š.Kuliešius (3:45), D.Vaiciukevičius (13:57), P.Nausėda (30:47), M.Šlikas (59:24); D.Kanaetas (7:53), B.Renduličius (57:37).

Japonija - Slovėnija 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).

Kazachstanas - Australija 13:2 (5:0, 2:0, 6:2).

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Kazachstanas 4 4 0 0 0 27:5 12

2. Slovėnija 4 4 0 0 0 20:5 12

3. Japonija 4 2 0 0 2 16:7 6

4. Lietuva 4 2 0 0 2 19:18 6

5. Kroatija 4 0 0 0 4 6:24 0

6. Australija 4 0 0 0 4 6:35 0