Lengvaatlečių ryžtas ir kuklūs plaukikų startai

2015 07 08 16:18
Raivydui Staniui pakako dviejų šuolių, kad su lyderių grupe patektų į finalą, kuriame dėl medalių kovos 12 šuolininkų. LŽ archyvo nuotrauka

Studentų universiadoje Pietų Korėjoje trečiadienį visi keturi mūsų plaukikai nepasiekė pusfinalio, tuo metu Lietuvos lengvaatlečiai užtikrintai brovėsi į pusfinalius, o rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius užėmė septintąją vietą.

Geriausiu, trečiuoju, bandymu Š. Banevičius finale rutulį nustūmė 18,66 m, ir tarp 16 dalyvių liko septintas. Įdomu, jog pirmi trys lietuvio mėginimai buvo sėkmingi, o kiti trys bandymai – neįskaityti. Aukso medalį iškovojo Indijos atstovas Inderjeetas Singhas (20,27 m), sidabras atiteko rumunui Andrei Mariui Gagai (19,92), bronzos apdovanojimas – rusui Aleksandrui Bulanovui (19,84).

Pakako dviejų šuolių

Penktadienį šuolių į aukštį varžybų finale pasirodys Raivydas Stanys. Trečiadienį kvalifikacinėse varžybose lietuviui pakako dviejų šuolių (2,10 ir 2,15 m), kad su lyderių grupe patektų į finalą, kuriame dėl medalių kovos 12 šuolininkų.

Į moterų 100 m bėgimo pusfinalį pateko Lina Grinčikaitė-Samuolė ir Karolina Deliautaitė. Atrankos bėgime tarp 41 sportininkės Linos rezultatas buvo ketvirtas (11,60 sek.), o Karolinos – 21-as (12,04 sek.).

Tarp 24 geriausių 400 m moterų rungties pusfinalio bėgikių pateko ir Eva Misiūnaitė, atrankos bėgime pasiekusi septynioliktą rezultatą (55,24 sek.).

Kovą dėl medalių tęsia ir bėgikės Eglė Balčiūnaitė bei Natalija Piliušina. Trečiadienį 800 m atrankos bėgimuose jos nuotolį įveikė vienodu rezultatu (2 min. 05,12 sek.) ir pateko į šios rungties pusfinalį.

Vyrų 100 m bėgimo varžybose du mūsų šalies atstovai trečiadienį savo pasirodymus baigė. Rytinėje varžybų dalyje pagerinęs geriausią Lietuvos sezono rezultatą (10,43 sek.) ir ketvirtame atrankos bėgime finišavęs ketvirtas, antrame etape Rytis Sakalauskas bėgo lėčiau ir liko devynioliktas. Ugnius Savickas pirmame atrankos etape 100 m įveikė per 10,77 sek. ir buvo 34-as.

Krepšininkai – ketvirtfinalyje

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė, vadovaujama Dainiaus Adomaičio, trečiadienį 90:76 (24:19, 21:18, 21:20, 24:19) nugalėjo Japonijos ekipą ir, iškovojusi trečią pergalę, tapo C grupės lydere bei užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

23 taškais prie pergalės prisidėjo Donatas Tarolis, 15 – Rokas Giedraitis, 14 – Egidijus Mockevičius, 13 – Saulius Kulvietis, 9 – Tomas Dimša.

Penktame ture ketvirtadienį Lietuvos komanda žais su Australijos ekipa.

Tuo metu mūsų rankininkai trečiadienį patyrė antrą nesėkmę. Per A grupės trečio turo rungtynes lietuviai 23:28 (9:12) neatsilaikė grupės lyderiais tapusiems Serbijos (6 tšk.) studentams. 6 įvarčius į varžovų vartus įmetė Jonas Truchanovičius, 4 – Skirmantas Plėta, po 3 – Benas Petreikis ir Mindaugas Meškauskas.

Rytoj lietuviai kovos su pergalės džiaugsmo dar neiškovojusiais JAV studentais.

Dziudo imtynininkai – septinti

Komandinėmis varžybomis trečiadienį baigėsi dziudo imtynių turnyras. Septintąją vietą tarp 20 ekipų vyrų užėmė Lietuvos rinktinė, kurią sudarė Andrejus Klokovas, Kęstutis Vitkauskas, Ovidijus Varnas, Žilvinas Lekavičius bei bronzos medalį universiadoje iškovojęs Kapolis Bauža. Lietuviai aštuntfinalyje 4:1 nugalėjo Alžyro komandą, ketvirtfinalyje 2:3 pralaimėjo Japonijos atstovams, o paguodos varžybose 1:4 pripažino Ukrainos sportininkų pranašumą.

Moterų (14 komandų) varžybose Lietuvos dziudo rinktinė, kurią sudarė Anastasija Michailova, Diana Kiškel, Renalda Gedutytė ir universiados bronzos medalininkė Santa Pakenytė, aštuntfinalyje 1:4 pralaimėjo Prancūzijos ekipai bei pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų.

Plaukikų fiasko

Plaukimo varžybose trečiadienį nė vienam iš keturių lietuvių nepavyko patekti į pusfinalius. Sėkmingiausiai pasirodžiusi Jūratė Ščerbinskaitė 200 m laisvuoju stiliumi atrankoje tarp 38 dalyvių užėmė 24 vietą – 2 minutės 07,07 sekundės.

50 m plaukimo krūtine atrankos turnyre Vaidotas Blažys (29,03 sek.) liko 34-as, o Igoris Kozlovskis – 36-as (29,18 sek.).

37 pozicija tarp 47 plaukikų 100 m rungtyje peteliške tenkinosi Jevgenijus Rogožinas – 56,73 sekundės.