Lengvoji atletika: Europos čempionate - trys lietuviai

2007 02 12 0:00

Kaune vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos žiemos pirmenybėse kelialapius į Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatą Birmingame (Didžioji Britanija) iškovojo penkiakovininkė Austra Skujytė, sprinterė Lina Grinčikaitė ir trišuolininkas Mantas Dilys.

Pirmąją varžybų dieną įspūdingai penkiakovės varžybose rungtyniavusi Skujytė surinko 4614 taškų ir pasiekusi antrą rezultatą pasaulyje šį sezoną užtikrintai laimėjo aukso medalį. Antrojoje vietoje likusią Viktoriją Žemaitytę nugalėtoja aplenkė net 337 taškais. Į Senojo žemyno pirmenybes gali vykti ir Žemaitytė, tačiau reikia sulaukti atsakymo iš Europos lengvosios atletikos federacijos - ši patvirtins sportininkių kvotas pavienių rungčių varžyboms.

Grinčikaitė Lietuvos pirmenybėse iškovojo 2 aukso medalius. Šeštadienį sprinterė laimėjo 200 m bėgimą (24,38 sek.), o penktadienį buvo nepralenkiama 60 m distancijoje (7,40 sek.).

Šalies čempionu trišuolio rungtyje tapęs Dilys nuskriejo 16 m 54 cm ir pasiekė geriausią sezono rezultatą šalyje bei šeštą per visą Lietuvos istoriją.