Lenktynininkas V.Baranauskas savo klasėje buvo antras

2007 12 04 0:00

Sekmadienio pavakarę baigėsi 2007 metų pasaulio automobilių ralio čempionato (WRC) paskutiniojo etapo - Velso ralio - lenktynės.

Vienintelis lietuvių Vytauto Baranausko ir Gedimino Celiešiaus ekipažas važiavo dviejų litrų tūrio variklį turinčiu "Ford Fiesta ST" automobiliu ir šalies garbę gynė "Ford Fiesta Trophy International" klasėje. Per tris dienas ekipažas įveikė 17 greičio ruožų, kurių bendras ilgis - 359,54 kilometro. V.Baranauskas finišo liniją kirto antras. Jis nusileido tik šios klasės etapo nugalėtojui, Švedijos sportininkui Viktorui Henrikssonui. Bendroje ralio įskaitoje tarp 87 finišo liniją kirtusių ekipažų V.Baranauskas užėmė 59-ą vietą.

Antrąją vietą lietuvių ekipažas užėmė ir galutinėje čempionato "Ford Fiesta Trophy International" klasės įskaitoje. Mūsų šalies sportininkai vieno etapo lenktynėse šventė pergalę, tris kartus finišavo antri, kartą treti, o dar keliuose etapuose tenkinosi kuklesnėmis vietomis. Iš viso jie surinko 44 taškus.

Lietuviai nusileido tik 58 įskaitos taškus surinkusiam ir šios klasės čempiono titulą dar prieš paskutiniojo etapo lenktynes užsitikrinusiam britui Barry Clarkui.

"Labai norėjosi sezoną baigti dar skambesniu akordu - pergale, tačiau pirmos dienos paskutiniame greičio ruože lūžęs automobilio priekinis pusašis palaidojo puoselėtas viltis. Per likusias dvi dienas pavyko pralenkti keletą po nesėkmės mus pranokusių ekipažų, tačiau pavyti šio etapo lyderiu tapusio V.Henrikssono mums jau neužteko laiko. Nepaisant to esame patenkinti pasiektu rezultatu", - po finišo pasakojo V.Baranauskas.