Lietuvaitės neaplenkė tik kinių

2012 01 16 8:40

Trečiasis pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapas Lietuvos sportininkėms tradiciškai buvo sėkmingas - savaitgalį Kinijos sostinėje Pekine lietuvaitės iškovojo tris sidabro medalių komplektus.

Penktadienį 29-erių Simona Krupeckaitė su 25-erių Gintare Gaivenyte moterų komandinio sprinto rungties finale užėmė antrąją vietą. Lietuvės distanciją įveikė per 33,747 sek. ir 0,681 sek. atsiliko nuo Kinijos dueto Shuang Guo ir Jinjie Gong.

Aukštus rezultatus S.Krupeckaitė pademonstravo ir asmeninėse varžybose. Jose lietuvė iškovojo du sidabro medalius.

Šeštadienį 200 m sprinto rungties finale S.Krupeckaitė 0-2 pralaimėjo Shuang Guo. Trečia liko kita Kinijos atstovė Lin Jungong, kurią pusfinalyje Simona įveikė 2-0. Antrosios vietos pakako, kad lietuvė taptų pasaulio taurės bendrosios įskaitos sprinto rungties lydere. Pelniusi 10 taškų, iš viso ji surinko 19 ir vienu aplenkė vokietę Kristiną Vogel bei šešiais - rusę Viktoriją Baranovą.

Vakar vykusiose keirino rungties varžybose S.Krupeckaitė taip pat iškovojo sidabro medalį. Laimėjusi savo rungties pusfinalio važiavimą, finale ji ir vėl neprilygo tik nuostabią formą savaitgalį demonstravusiai Shuang Guo. Trečiąją vietą užėmė Daniela Larreal iš Venesuelos. Tačiau S.Krupeckaitė tapo ir keirino bendros sezono įskaitos lydere. Jos sąskaitoje - 26 taškai. Antra žengia rusė Jekaterina Gnidenko (21 tšk.), trečia - K.Vogel (20 tšk.).

"Labai džiaugiuosi savo pasirodymu. Kinijos atletės atrodė labai aršiai - vien komandiniame sprinte pirmajame ketverte buvo trys kinių komandos. Įnirtinga kova vyko ir sprinte. Kinai tikrai nesirengia užleisti pozicijų", - pasirodymą Pekine apibendrino S.Krupeckaitė.

Ketvirtasis pasaulio taurės varžybų etapas vasario 17-19 dienomis vyks Anglijos sostinėje Londone.