Lietuvė aplenkė keturias varžoves

2009 01 24 0:00
Antrąkart Europos čempionate dalyvavusi B.Rožinskaitė šįkart neliko paskutinė.

Europos dailiojo čiuožimo čempionate Helsinkyje vakar trumpąją programą atliko moterys solistės.

Antrąkart Europos pirmenybėse dalyvavusi šešiolikmetė lietuvė Beatričė Rožinskaitė tarp 40 sportininkių užėmė 36-ąją vietą ir pasirodymą baigė.

Už trumpąją programą Kauno "Saulės" gimnazijos moksleivei teisėjai skyrė 27,22 balo. Trenerės Loretos Vitkauskienės auklėtinė pernai Europos čempionate liko paskutinė, keturiasdešimta.

Ketvirtadienį baigėsi vyrų vietų varžybos. Čempiono titulą po metų pertraukos susigrąžino prancūzas Brianas Joubert'as. 2007-ųjų metų pasaulio čempionas surinko 232,01 balą ir vienuolika balų aplenkė antrojoje vietoje likusį italą Samuelį Contestį (220,92). Bronza įteikta belgui Kevinui Van Der Perrenui (219,36). B.Joubert'as anksčiau Senojo žemyno čempionu tapo 2004-ais ir 2007-ais metais. "Žinojau, kad bus sunku. Juk tik prieš dvi savaites pakeičiau savo laisvąją programą, - gavęs aukso medalį sakė Prancūzijos čiuožėjas. - Bet jaučiau, kad viskas bus gerai. Jėgų man nestigo, tačiau nelabai savimi pasitikėjau."

Nugalėtojo titulą gynęs bei po trumposios programos antroje vietoje buvęs čekas Tomas Verneris ketvirtadienį per laisvąją programą klydo ir liko tik septintas, o bendrojoje įskaitoje su 207,98 balo užėmė šeštąją vietą.

Kaip jau rašėme, čempionato debiutantas šešiolikmetis Saulius Ambrulevičius po trumposios programos užėmė 37-ąją vietą ir pasirodymą baigė.