Lietuvėms saulę užstojo italės

2010 08 13 0:00
Italijoje Lietuvos rinktinė (kairėje R.Valentienė) skaudžiausią smūgį patyrė per paskutinį kėlinuką.

Tris iš eilės pergales Europos moterų krepšinio čempionato atrankos turnyre iškovojusi Lietuvos rinktinė suklupo prieš be pergalių žengusias Italijos atstoves.

Dėl kelialapio į 2011 metų Europos moterų krepšinio pirmenybių finalinį etapą kovojančios Lietuvos krepšininkės rungtynėmis su italėmis baigė pirmąjį atrankos A grupės ratą. Mūsų krepšininkės trečiadienį svečiuose 72:87 (21:24, 17:19, 20:18, 14:26) pralaimėjo italėms, kurioms tai buvo pirmoji pergalė.

21 tašką mūsų komandai pelnė Agnė Abromaitė (6 atkovoti kamuoliai), 15 - Sandra Linkevičienė, 10 - Rima Valentienė, po 7 - Aušra Bimbaitė ir Eglė Staknevičienė. Iš nugalėtojų daugiausia prie pergalės prisidėjo 19 taškų surinkusi Raffaela Masciadri ir 15 įmetusi Kathrin Ress.

Tris kėlinukus vyko lygi kova, o lemtingas tapo italių spurtas ketvirto ketvirčio pradžioje. Per 2 minutes šeimininkės savo pranašumą padidino nuo 3 taškų iki 10-ies (70:60) ir išlaikė iniciatyvą iki dvikovos pabaigos.

"Per daug prametėme baudų", - į šią statistinę kategoriją iškart atkreipė dėmesį Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas. Mūsų krepšininkės iš 34 bandymų pataikė tik 20 (58,8 proc.).

Rezultatyviausiai svečių komandoje rungtyniavusi A.Abromaitė po dvikovos pabrėžė, kad lietuvės sunkiai atlaikė varžovių spaudimą, o rungtynių pabaigoje žaidė lėtai. "Be to, per daug klydome", - vieną pralaimėjimo priežasčių įvardijo puolėja. - Mes kamuolį praradome 18 kartų, šeimininkės - 14."

Italijos krepšininkės iš visų nuotolių atakavo taikliau už mūsiškes. "Blogai žaidėme ir taip sumokėjome už atsainų požiūrį į varžoves", - reziumavo A.Paulauskas.

"Per rytinę treniruotę kažką pamačiau merginų akyse. Tą patį jų akyse įžvelgiau ir per rungtynes, - apie auklėtines užplūdusią energiją kalbėjo Italijos rinktinės treneris Giampiero Ticchi. - Lietuvos komanda stipri. Mes nespėjome psichologiškai atsigauti po dviejų iš eilės pralaimėjimų kroatėms ir belgėms, bet šiandien merginos žaidė nuostabiai. Taip pat turime žengti ir toliau."

Per kitas šios atrankos grupės rungtynes trečiadienį Belgijos rinktinė namie 91:59 nepasigailėjo Olandijos krepšininkių. Nors ir pralaimėjusios italėms, lietuvės ir toliau išlieka A grupės lyderės.

Kitas rungtynes mūsų krepšininkės žais rugpjūčio 17 dieną išvykoje su grupės autsaidere Olandija, kurią per pirmojo rato dvikovą jos namie įveikė 98:52. Dvi geriausios grupės ekipos iš karto užsitikrins vietas kitų metų Europos čempionato finaliniame etape.

A grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmesti ir praleisti taškai, taškai):

1. Lietuva 4 3 1 345:289 7

2. Belgija 3 2 1 247:227 5

3. Italija 3 1 2 229:226 4

4. Kroatija 3 1 2 220:227 4

5. Olandija 3 1 2 189:261 4