Lietuvės nespėja paskui olimpinius kelialapius

2012 04 06 7:56

Pasaulio dviračių treko čempionate Australijoje kovojančios dėl olimpinių kelialapių mūsų šalies dviratininkės vakar vėl liko it musę kandusios.

Tik vienuoliktąją vietą komandinėse persekiojimo lenktynėse užėmė ir be nieko liko mūsų rinktinė - Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė ir Vaida Pikauskaitė. Lietuvės atrankoje 3 km distanciją įveikė per 3:25,656 ir aplenkė tik Japonijos (3:31,165), Honkongo (3:37,952) bei Lenkijos (diskvalifikuota) ekipas. Į finalą pateko pasaulio rekordus pagerinusios Didžiosios Britanijos ir Australijos dviratininkės.

Iš pradžių australės, distanciją numynusios per 3:17,053 ir 1,053 sek., viršijo nuo šių metų vasario 17-osios britėms priklausiusį rekordą. Tačiau paskutinės kvalifikacijoje važiavusios Didžiosios Britanijos atstovės sugaišo 3:16,850 ir 0,203 sek. ir pagerino "šviežią" australių rekordą.

Kaip jau rašėme, trečiadienį komandinio sprinto rungtyje olimpinis kelialapis išsprūdo Gintarei Gaivenytei ir Simonai Krupeckaitei. Po pirmojo rato susikeisdamos lietuvės pažeidė taisykles ir buvo diskvalifikuotos. Jei ne ši klaida, mūsiškių rezultatas (33,544 sek.) būtų garantavęs septintąją vietą bendrojoje įskaitoje ir kelialapį į Londono žaidynes.

Kol kas geriausiai iš mūsiškių sekasi olimpinį kelialapį jau turinčiai rinktinės lyderei 29 metų S.Krupeckaitei. Jai iki medalio liko tik vienas žingsnis. Šiandien 200 m sprinto rungties pusfinalyje ji lenktyniaus su ukrainiete Liubov Šulika. Kitą pusfinalio porą sudarys titulą ginanti australė Anna Meares ir penkiskart (2005, 2007-2010 m.) šios rungties pasaulio čempionė Pekino olimpiados nugalėtoja britė Victoria Pendleton.

Sprinto kvalifikaciniame važiavime tarp 29 dalyvių S.Krupeckaitė buvo septinta (11,079 sek.), šešioliktfinalyje (12,023 sek.) nesunkiai įveikė kinę Tianshi Zhong, aštuntfinalyje (11,398) laimėjo prieš venesuelietę Danielą Grelui Larreal Chirinos, o ketvirtfinalyje 2:0 nugalėjo trečiąją vietą atrankoje užėmusią 25 metų vokietę Miriam Weltę.

Tiesa, kvalifikacinės sprinto varžybos geriausiai 2009 ir 2010 metų Lietuvos sportininkei S.Krupeckaitei kiek apkarto. Mat po jų Simona liko tik vieno rekordo autore. Sprinto atrankoje pasaulio rekordą (10,782 sek.) pasiekė 28-erių A.Meares. Australė 0,11 sek. pagerino nuo 2010-ųjų gegužės 29 dienos Rusijos sostinėje Maskvoje Simonos pasiektą geriausią planetos rezultatą (10,793 sek.). Tad S.Krupeckaitei dabar priklauso tik pasaulio 500 m atskiro starto lenktynių rekordas (33,296 sek.).