Lietuviai Dakare įgyvendino savo norus

2013 01 21 6:00
B.Vanagas (dešinėje) ir šturmanas S.Jurgelėnas pasiekė Pietų Amerikoje vykusio Dakaro ralio maratono finišą./LŽ archyvo nuotrauka

Lenktynininkas Benediktas Vanagas ir šturmanas Saulius Jurgelėnas įvykdė sau iškeltą tikslą - jie pasiekė Pietų Amerikoje vykusio Dakaro ralio maratono finišą.

Lietuvos atstovų ekipažas paskutiniame, 14-ame, etape finišavo 28-as. Mūsų šalies atstovai su "OSCar" automobiliu 128 km greičio ruožą įveikė per 5 val. 19:51 min. ir nuo etapo lyderio atsiliko beveik 21 minutę. Galutinėje įskaitoje mūsiškiai užėmė 64 vietą.

"Turėjome įveikti nedaug kilometrų, tačiau jie buvo labai svarbūs. Jie vedė į finišą", - pasibaigus lenktynėms sakė B.Vanagas. Pasak jo, tikrasis Dakaro ralio finišas yra sekmadienį, kai "OSCar" pravažiuos podiumu. "Tikiu, kad jokios jėgos nesutrukdys mums jo įveikti," - juokavo lenktynininkas.

Šių metų Dakaro ralis lietuviams negailėjo išbandymų: netrūko nei lenktyninių incidentų, nei techninių gedimų. "Išgyvenimų tikrai netrūko," - sakė ekipažo šturmanas S.Jurgelėnas. Jam pritarė B.Vanagas: "Tai buvo labai didelė dozė patirties. Aš stipriai patobulėjau kaip žmogus."

B.Vanagas prisipažino visiškai neturintis noro čia sugrįžti, tačiau tuoj pat pasitaisė: "Net ir dabar puikiai žinau, kad po metų vėl čia būsime. Ir tikrai padarysime geriausia, ką galime."

Šių metų Dakaro ralio maratone automobilių grupėje triumfavo dešimtkart Dakaro ralio čempionas prancūzas Stephane'as Peterhanselis ("Mini"). Dabar jis turi jau vienuolika garsiojo ralio maratono titulų. Antrojoje vietoje bendroje įskaitoje likusį PAR atstovą Ginielį de Villiersą ("Toyota") prancūzas aplenkė 42 minutėmis. Greičiausias paskutiniame Dakaro ralio greičio ruože šeštadienį buvo S.Peterhanselio komandos draugas ispanas Nani Roma ("Mini"), 128 km distanciją įveikęs per 1 val. ir 44 min. Tačiau jam nepavyko aplenkti bendroje įskaitoje trečiąją vietą užėmusio ruso Leonido Novickio ("Mini").

Motociklininkų įskaitoje penktą kartą triumfavo Cyrilas Despres (KTM). Keturioliktas paskutinę dieną finišavęs prancūzas bendroje įskaitoje artimiausią varžovą - taip pat KTM motociklu rungtyniavusį portugalą Rubeną Farią - aplenkė beveik 11 minučių.

Motociklu važiavo ir lietuvis Gintautas Igaris, tačiau jam 2013-ieji buvo mažiau sėkmingi už 2012-uosius. Pernai jis pasiekė finišą 81 vietoje, o šiais metais penktame greičio ruože po skaudaus kritimo nuo motociklo pasitraukė iš maratono.

Keturračių klasėje nepralenkiamas buvo argentinietis Marcosas Patronelli. Antrą kartą Dakaro ralyje nugalėjęs sportininkas artimiausią savo varžovą Ignacio Casale iš Čilės aplenkė beveik 2 valandomis.

Sunkvežimių klasėje triumfavo "Kamaz" atstovai. Pirmąją vietą bendroje įskaitoje užėmė ir šių metų Dakaro ralyje triumfavo rusas Eduardas Nikolajevas. Antrąją vietą užėmė paskutiniame greičio ruože laimėjęs kitas Rusijos atstovas Ayratas Mardejevas, trečias liko taip pat rusas Andrejus Karginovas. Nuo antrąją vietą užėmusio tautiečio A.Karginovas atsiliko tik 47 sekundes. Pernai Dakaro ralyje triumfavęs olandas Gerardas De Rooy'us šį kartą finišavo ketvirtas.

Dakaro ralis Pietų Amerikoje buvo surengtas penktą kartą. Varžybų dalyviams iš viso teko įveikti daugiau nei 8000 km.