Lietuviai libaniečiams buvo negailestingi

2007 07 14 0:00
D.Gvezdauskas per rungtynes su libaniečiais buvo nesulaikomas - pataikė net 7 tritaškius iš 9.
Nuotrauka: © Lietuvos žinios

Po skaudaus pralaimėjimo prancūzams Lietuvos jaunių (iki 19 metų) vaikinų krepšinio rinktinė vakar 105:69 (25:18, 22:17, 21:9, 27:25) sutriuškino Libano krepšininkus ir pasaulio čempionato A grupėje iškovojo pirmą pergalę.

Serbijoje vykstančiose planetos pirmenybėse Rūtenio Paulausko auklėtiniai Libano ekipai nesuteikė jokių vilčių jau nuo pirmųjų susitikimo minučių. Mūsiškiai rungtynes pradėjo spurtu 12:0, o antro kėlinio pradžioje komandas skyrė jau 25 taškai (43:18). Tada mūsų ekipos treneris ant suoliuko pasodino visus starto penketo žaidėjus ir leido pasireikšti antrai sudėčiai. Trečio kėlinuko pradžioje mūsiškiai po rezultatyviausiai žaidusio Dariaus Gvezdausko tritaškių laimėjo 13:0, ir skirtumas padidėjo iki 35 taškų (70:35), o paskutinę rungtynių minutę lietuviai buvo atitrūkę net 41 tašku (105:64).

"Kai pradedi rungtynes 0:12, nelengva atsigauti. Lietuva, mano nuomone, yra viena favoričių žaisti pusfinalyje", - "basketnews.lt" sakė Libano rinktinės treneris Adriano Geraldis.

Labiausiai prie pergalės prisidėjęs D.Gvezdauskas pelnė 27 taškus (3-7/9), 14 surinko Deividas Gailius, po 12 - Marius Valukonis ir Vaidas Čepukaitis (8 atk. kam., 5 blk.), 11 - Rokas Grinius, 8 - Pranas Skurdauskas. Libano komandoje geriausiai sekėsi 16 taškų pelniusiam Migueliui Martinezui (2-2/12) ir 15 įmetusiam Roudy Josephui Farrajui.

Šiandien Lietuvos krepšininkai žais su Brazilijos rinktine, kuri vakar 73:98 nusileido Europos čempionams prancūzams.

Kiti ketvirtadienio rezultatai:

B grupė: Malis - JAV 56:118; Kinija - Serbija 61:78.

C grupė: Nigerija - Kanada 60:82; Turkija - Australija 65:77.

D grupė: Puerto Rikas - Ispanija 89:91; Argentina - Pietų Korėja 91:85.

Slovėnijoje ir Italijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė kovos tik dėl 9-12 vietų. Šiandien mūsiškiai susitiks su bendraamžiais iš Kroatijos. Dėl 9-12 vietų dar kovos Prancūzijos ir Gruzijos komandos. Per paskutines ketvirtfinalio etapo E grupės rungtynes ketvirtadienį lietuviai 76:94 (15:25, 27:26, 13:23, 21:20) nusileido pirmąją vietą grupėje užėmusiems serbams, ir, neiškovoję pergalių, liko šešti.

Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė kontrolines rungtynes Valmieroje 81:84 (29:30, 22:19, 18:12, 12:23) pralaimėjo Latvijos komandai. "Suklydome net 25 kartus, o praradus tiek kamuolių pergalę pasiekti sunku", - sakė rinktinės treneris Sigitas Krukis.

18 taškų lietuviams pelnė D.Motiejūnas, 15 - A.Juškevičius, 11 - Š.Vasiliauskas.

Europos jaunių vaikinų krepšinio čempionatas rugpjūčio 3-12 dienomis vyks Ispanijos sostinėje Madride, o lietuvių varžovai D grupėje bus Kroatijos, Vokietijos ir Slovėnijos krepšininkai.