Lietuviai liko be medalių

2006 08 07 0:00

Vengrijoje vakar pasibaigusiame Europos plaukimo čempionate lietuviams apdovanojimų iškovoti nepavyko.

Penktadienio vakarą 200 m plaukimo nugara rungties pusfinalyje Vytautas Janušaitis distanciją įveikė per 2 min. 2,56 sek. ir, pagerinęs asmeninį sezono rekordą, užėmė 13-ąją vietą.

Šeštadienį į pusfinalį sugebėjo prasimušti 50 m laisvu stiliumi plaukęs Rolandas Gimbutis. Atrankos varžybose jis distanciją nuplaukė per 22,46 sek. ir, pagerinęs asmeninį sezono rekordą, kartu su ukrainiečiu Olexanderiu Volynecu pasidalijo antrąją vietą. Pusfinalyje Gimbutis dar pagerino asmeninį sezono rekordą (22,43), bet liko tik devintas ir į finalą nepateko. Nuo aštuntąją vietą užėmusio ruso Jevgenijaus Lagunovo lietuvį skyrė vos 0,01 sek.

Kitiems Lietuvos plaukikams šeštadienį sekėsi prasčiau. 50 m plaukimo laisvu stiliumi atrankos varžybose Emilis Vaitkaitis (23,54) užėmė 41-ąją vietą, Paulius Viktoravičius (23,79) buvo 43-ias, o Giedrius Titenis (24,03) liko 50-as tarp 53 dalyvių. 26-a tarp 39 dalyvių, plaukusių 50 m krūtine, buvo Jekaterina Kiseliova. Ji distancijoje sugaišo 33,62 sek. Estafetės 4 po 200 m laisvu stiliumi atrankos varžybose Lietuvos kvartetas liko 16-as. Paulius Andrijauskas, Mindaugas Jurgelis, Saulius Binevičius ir Janušaitis distanciją įveikė per 7 min. 30,50 sek. ir aplenkė tik Baltarusijos (7:30,52) bei Rumunijos (7:36,48) komandas.

Vakar atrankos varžybų barjero nepavyko įveikti mūsų komandai ir 4 po 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje. Janušaitis, Edvinas Dautartas, Paulius Andrijauskas ir Binevičius nuotolį nuplaukė per 3 min. 43,67 sek. (tik 0,04 sek. prasčiau už Lietuvos rekordą) ir užėmė 12-ąją vietą tarp 18 startavusių komandų.