Lietuviai pasaulio irklavimo čempionate liko per žingsnį nuo medalių

2014 08 31 15:18
Mindaugas Griškonis AFP/Scanpix nuotrauka

Sekmadienį Amsterdame finišavo pasaulio irklavimo čempionatas, kuris Lietuvos irkluotojams medalių neatnešė. Visos trys finaluose startavusios įgulos liko per žingsnį nuo medalių ir užėmė ketvirtąsias vietas. Čempionių titulo nepavyko apginti Donatai Vištartaitei ir Mildai Valčiukaitei.

2013 metų vicečempionai Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas distanciją pradėjo sunkiai ir po pusės nuotolio buvo penkti, bet antroje pusėje spurtavo ir po 1500 m pakilo į trečiąją vietą, tačiau po įspūdingo australų ir italų finišo liko ketvirti. Lietuvių laikas - 06:04.560. Čempionais tapo nuo pat starto linijos su didžiule jėga irklavę broliai Martinas ir Valentas Sinkovičiai iš Kroatijos (06:00.520). Sidabro medalius iškovojo italai Francesco Fossi ir Romano Battisti (06:04.420). Bronza džiaugėsi lietuvius aplenkę australai Jamesas Mcrae ir Alexanderis Belonogoffas (06:04.430).

Nepasisekė ir praėjusių metų pasaulio čempionėms Donatai Vištartaitei ir Mildai Valčiukaitei. Lietuvės pirmavo po pirmųjų 500 m, bet galiausiai liko ketvirtos. Lietuvių laikas - 06:44.060. Čempionėmis tapo nuostabų spurtą surengosios Naujosios Zelandijos atstovės Fiona Bourke ir Zoe Stevenson (06:38.040). Sidabrą iškovojo Lenkijos irkluotojos Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj (06:39.360). Australės Olympia Aldersey ir Sally Kehoe liko trečios (06:41.710).

Ketvirtas liko ir vienviečių valčių finale startavęs Mindaugas Griškonis (06:47.970). Lietuvis užtikrintai pradėjo distanciją, tačiau varžovai spurtavo po pusės nuotolio ir neleido pasvajoti apie medalį. Čempionu tapo čekas Ondrejus Synekas (06:37.120). Sidabrą iškovojo Mahe Drysdale‘as iš Naujosios Zelandijos (06:37.850), o bronza džiaugėsi kubietis Angelis Fournier Rodriguezas (06:44.310).