Lietuviai - pasaulio stalo teniso čempionato atrankoje

2013 05 14 14:30

Prancūzijos sostinėje prasidėjusio pasaulio stalo teniso čempionato asmeninėse varžybose jėgas išmėgins 373 moterys ir 472 vyrai iš 129 šalių, tarp jų - ir 10 Lietuvos atstovų.

Sėkmingai kvalifikacinių vyrų varžybų barjerą įveikė ir į kitą varžybų etapą pateko keturi iš penkių Lietuvos stalo tenisininkų - Tomas Mikutis, Alfredas Udra, Valdas Martinkus ir Arnoldas Domeika. Lietuvos vyrų rinktinės lyderis T.Mikutis (ITTF reitingas - 355) 73-ioje grupėje 4:1 įveikė airį Gaviną Maguire'ą (832), 4:0 nugalėjo kirgizą Arseną Umurzakovą ir užėmė pirmąją vietą, 98-os grupės turnyrą laimėjęs A.Udra (495) 4:0 nugalėjo žydą Michaelą Tauberą (666) ir 4:1 privertė pasiduoti Dahlaną Harurį iš Indonezijos, 91-oje grupėje V.Martinkus (699) 4:3 įveikė norvegą Ericą Bernerį (439) ir 4:1 - Gajanos Respublikos atstovą Christopherį Frankliną (945), o 81-oje grupėje triumfavęs A.Domeika (769) 4:3 nugalėjo Mounaimą Tirseltą iš Maroko (399) ir 4:1 - Džersio atstovą Jordasą Wykesą. Abi nesėkmes patyrė ir tik trečias 15-oje grupėje liko į kitą varžybų etapą nepatekęs K.Žeimys, jis vienodu rezultatu 0:4 pralaimėjo lenkui Robertui Florui (175) ir slovakui Jakubui Figeliui (556).

Pergale moterų kvalifikacijos 33-ios atrankos grupės varžybas pradėjo Eglė Stuckytė (ITTF reitingas - 347), ji 4:0 nugalėjo Cynthią Martinez iš Kosta Rikos ir antroje kovoje turėtų žaisti su Sirijos atstove Heba Allejji, kuri be kovos pasidavė C.Martinez. Po motinystės atostogų grįžusios Rūtos Paškauskienės varžovės 68-oje grupėje bus portugalė Catia Martins (485) ir Valerija Petrova (667) iš Estijos, Lina Miskinotytė 69-oje grupėje varžysis su belge Nathalie Marchetti (488) ir Neridee Nino (666) iš Venesuelos, Vitalija Venckutė (749) 61-oje grupėje - su Dominikos Respublikos atstove Eva Brito (458) bei Carmen Britz iš Namibijos, Lina Martinkė 70-oje grupėje - su Angela Mori iš Peru (489) bei norvege Marte Aasebo (660).