Lietuviai pasiekė Dakaro finišą

2015 01 18 7:03
Automobilių įskaitos nugalėtojas - Kataro atstovas Nasseras Al-Attiyah su "Mini". AFP/Scanpix nuotrauka

Dakaro ralio dalyviai, tarp kurių buvo du lietuviški ekipažai, šeštadienio vakarą Buenos Airėse (Argentina) baigė sunkiausiomis pasaulyje tituluojamas lenktynes.

Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio tandemas su „Toyota Hilux“ paskutinio tryliktojo etapo greičio ruožą įveikė 40-tas. Bendroje automobilių įskaitoje lietuviai užėmė Lietuvai rekordinę 24-ąją poziciją.

Iki šiol Dakare lietuviai kartelę aukščiausiai buvo iškėlę 2009-siais, kuomet lenktynėse, perkeltose iš Afrikos į Pietų Ameriką, Aurelijus Petraitis ir Antanas Juknevičius sugebėjo finišuoti 25-ti.

Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba su "Mebar" prototipu paskutiniame etape finišavo 59-oje vietoje, o galutinėje įskaitoje liko 60-ti.

Automobilių įskaitoje triumfavo Nasseras Al-Attiyah iš Kataro su "Mini", visus ralio etapus įveikęs per 40 val. 32 min. 25 sek. B. Vanago ir A. Rudnickio ekipažas nuo lyderio atsiliko 11 val. 9 min. 53 sek., o A.Juknevičius ir E. Duoba - 51 val. 22 min. 10 sek.

Motociklų įskaitoje nepralenkiamas buvo Marcas Coma iš Ispanijos, iki ralio finišo nusigavęs per 46 val. 3 min. 49 sek. Tiesa, jam ant kulnų lipęs portugalas Paolo Goncalvesas, turėjęs tenkintis antrąja pozicija, atsiliko vos 16 min. 53 sek.

Sunkvežimių įskaitoje triumfavo Rusijos atstovai su "Kamaz", užsitikrinę visas tris nugalėtojų podiumo vietas. Aukščiausią rezultatą pademonstravo Airatas Mardijevas - 42 val. 22 min. 1 sek. Eduardas Nikolajevas nuo savo tėvynainio atsiliko tik 13 min. 52 sek. Trečiąja vieta besidžiaugiantis Andrejus Karginovas nugalėtojui pralaimėjo 51 min.

Keturračių įskaitoje nepralenkiamas buvo Lenkijos atstovas Rafalas Sonikas su „Yamaha“, finišo liniją kirtęs per 57 val. 18 min. 39 sek. Artimiausias jo persekiotojas Jeremiasas Ferioli iš Argentinos (taip pat lenktyniavęs su „Yamaha“) atsiliko 2 val. 54 min. 50 sek.

Dakaro ralis vyko jau 36-ą kartą. Jame dalyvavę lenktyninkai įveikė virš 9 tūkstančių kilometrų. Iš 13 etapų susidedanti ralio trasa kirto Argentiną, Boliviją ir Čilę. Iš startavusių 161 motociklų, 45 keturračių, 137 automobilių ir 63 sunkvežimių iki finišo atvykti sugebėjo atitinkamai 79, 18, 68 ir 50.