Lietuviai sprinte nenugalimi

2010 08 23 0:00
Galingai startavę R.Labuckas ir T.Gadeikis jau nuo pirmųjų yrių atitrūko nuo persekiotojų ir užtikrintai iškovojo aukso medalius.

Antrus metus iš eilės kanojininkai Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis tapo pasaulio čempionais.

Lenkijoje vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate 200 m sprinto distancijos finale sekmadienį Raimundo ir Tomo duetas nuotolį įveikė per 36,019 sekundės ir pirmi pasiekė finišą. Galingai startavę mūsiškiai jau nuo pirmųjų yrių atitrūko nuo persekiotojų ir užtikrintai iškovojo aukso medalius. Antrąją vietą užėmę Rusijos irkluotojai Jevgenijus Ignatovas ir Ivanas Štylis nuo čempionų atsiliko 0,392 sekundės. Bronza atiteko šeimininkams Pawelui Skowronskiui ir Pawelui Baraszkiewicziui, jie nuo lietuvių atsiliko 0,532 sekundės.

Vienmečiai R.Labuckas ir T.Gadeikis, abu 26-erių, šiemet toje pačioje rungtyje tapo ir Europos čempionais. Praėjusiais metais jie triumfavo ir planetos pirmenybėse. "Sprintas - mūsų koziris", - pernai tikino čempionai.

Lenkijoje Tomui ir Raimundui nepasisekė ilgiausios - 1000 m - distancijos kvalifikacinėse varžybose. Mūsų kanojininkai pirmajame plaukime buvo diskvalifikuoti.

Vakar 200 m pagrindiniuose finaluose plaukė dar du mūsų šalies atstovai. Kanojininkas Jevgenijus Šuklinas užėmė penktąją, o baidarininkas Egidijus Balčiūnas - septintąją vietas.

B finale dviviete baidare plaukę Alvydas Duonėla ir E.Balčiūnas užėmė devintąją vietą ir bendrojoje įskaitoje liko aštuoniolikti.

500 m distancijos B finale dvivietę baidarę irklavę Rokas Malinauskas ir Andrijus Olijnikas finišavo treti ir bendrojoje įskaitoje užėmė 12 vietą, ketvirtas finišo liniją kirto ir bendrojoje įskaitoje tryliktas liko kanojininkas Jevgenijus Miasniakinas, o baidarininkas Ričardas Nekrošius B finale buvo aštuntas ir bendroje įskaitoje užėmė 17 vietą.

Iš viso pasaulio čempionate varžėsi 14 Lietuvos sportininkų.