Lietuviai - stipriausi Baltijos šalyse

2006 07 08 0:00
"Stipriausio Baltijos žmogaus" turnyre kaimynams nepavyko įsiterpti tarp Vido Blekaičio ir Žydrūno Savicko.
LŽ archyvo nuotrauka

Birštone vykusiame tarptautiniame "Stipriausio Baltijos žmogaus" galiūnų turnyre dalyvavo 13 stipriausių Estijos, Latvijos ir Lietuvos atletų. Turnyre vėl niekas neprilygo Žydrūnui Savickui, nors pirmąją rungtį - 410 kg svorio naščių nešimą 30 metrų - jis pralaimėjo Vidui Blekaičiui. Paskutinėje rungtyje (estafetėje), kuri jau neturėjo įtakos kovai dėl pirmosios vietos, nugalėjo estas Andrusas Murumetsas.

Penki geriausi turnyro dalyviai iškovojo teisę dalyvauti pasaulio čempionato atrankos varžybose Kanadoje. Kartu su Savicku į jas pateko Birštone antras likęs Blekaitis, trečias varžybas baigęs Murumetsas ir dar du lietuviai - Saulius Brusokas ir Vilius Petrauskas.

Nepasisekė žinomam Latvijos stipruoliui Raimundui Bergmaniui. Jis per akmenų kėlimo rungtį patyrė traumą, negalėjo dalyvauti paskutinėje rungtyje ir iškrito iš geriausiųjų penketuko.

Net keturi lietuviai pasaulio čempionato atrankos varžybose dalyvaus pirmą kartą.