LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Lietuviai taikosi į prizininkus

2015 12 16 6:00
Korėjiečiai žaidė organizuotai ir drausmingai, tačiau Lietuvos jaunimas varžovus palaužė kovingumu. hockey.lt nuotrauka

Antrą pergalę iš eilės pasaulio dvidešimtmečių (U-20) ledo ritulio čempionato II diviziono A grupėje Elektrėnuose iškovojo Lietuvos rinktinė.

Antrajame ture jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai po baudinių serijos 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė Pietų Korėjos bendraamžius. Surinkę 5 taškus, jie užima antrąją vietą.

Susitikimo pradžia buvo palankesnė svečiams – juos pirmame kėlinyje į priekį nuvedė Jihyunas Cho (16:45), o rungtynių didvyriu tapo Markas Kaleinikovas, trečiame kėlinyje (45:10) išlyginęs rezultatą bei realizavęs pergalingą baudinį (65:00).

Beje, ilgoje baudinių serijoje – abiejų komandų žaidėjai smūgiavo po septynis kartus – visi trys naudingiausiu rungtynių žaidėju Lietuvos ekipoje pripažinto M. Kaleinikovo bandymai buvo sėkmingi.

„Negaliu sakyti kad ruošėmės lengvai kovai. Tačiau korėjiečiai kiek netikėtai sužaidė organizuotai ir drausmingai. Vyrai – šaunuoliai, jie parodė charakterį, kovingumą ir sugebėjo pakreipti rungtynes sau naudinga linkme“, – po neįtikėtinos dvikovos sakė rinktinės vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas.

Antradienį pirmenybėse buvo poilsio diena, o šiandien Lietuvos rinktinė žais su Kroatijos ekipa, kuri antrajame ture 3:6 (0:0, 1:4, 2:2) pralaimėjo Estijos komandai.

Turnyro lyderiais tapo antrą pergalę iškovoję Vengrijos ledo ritulininkai, jie tik trečiame kėlinyje 7:5 (1:2, 4:3, 2:0) palaužė bendraamžius iš Olandijos.

Pirmenybių Elektrėnuose nugalėtojas iškovos aukso medalius ir vienintelį kelialapį į I divizioną, o autsaideriui kitame sezone teks rungtyniauti žemesniame divizione.

II diviziono A grupės lentelė

(pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Vengrija 2 0 0 0 15:7 6
2. Lietuva 1 1 0 0 8:6 5
3. Estija 1 0 0 1 11:9 3
4. Kroatija 1 0 0 1 8:8 3
5. Pietų Korėja 0 0 1 1 3:10 1
6. Olandija 0 0 0 2 7:12 0