Lietuviai važiuoja toliau

2014 01 14 6:00
Antrąją Dakaro ralio dalį ispanas N.Roma pradėjo būdamas automobilių įskaitos lyderiu. AFP/Scanpix nuotrauka

Pietų Amerikoje vykstantis Dakaro dykumų ralis persirito į antrąją pusę. Sekmadienį lenktynininkai varžėsi septintajame varžybų etape. Jo greičio ruožą sudarė net 546 kilometrai.

Ilgą etapą sėkmingai įveikė abu Lietuvos ekipažai. Benediktas Vanagas trečią kartą pateko į geriausiųjų trisdešimtuką - užėmė 30 vietą. Antanas Juknevičius buvo 53-ias tarp 80 klasifikuotų automobilių.

Septintąjį etapą laimėjo ispanas Carlosas Sainzas (SMG), jis greičio ruožą įveikė per 4.43:28. B.Vanagas su šturmanu Andrejumi Rudnickiu nuo jo atsiliko 56:58. Antanas Juknevičius su šturmanu Vytautu Obolevičiumi nugalėtojui pralaimėjo 1.48:25.

Varžybų dalyviams užvakar teko startuoti vėliau nei įprasta, nes dėl didelio debesuotumo į orą negalėjo pakilti sraigtasparniai, užtikrinantys lenktynininkų saugumą.

Šis etapas galėjo liūdnai baigtis B.Vanagui. Lietuvio vairuojamame automobilyje "OSCar", lekiančiame 140 km/h greičiu, atsilaisvino vairalazdė. Mašina tapo nevaldoma ir išlėkė iš trasos, tačiau ji sustojo pievose. Sportininkai netrukus pašalino gedimą ir tęsė lenktynes.

"Tam tikru momentu pasijutau kaip vaikas prekybos centro vežimėlyje: nuo manęs jau niekas nebepriklausė. Laimei, sugebėjome sustoti pievoje šalia karvių, ką tik buvome išvažiavę iš kalnų serpantinų. Remontuodami užtrukome apie 8-10 minučių. Praradome šiek tiek laiko, bet viskas galėjo baigtis liūdniau. Pasiekėme pakankamai gerą rezultatą", - kalbėjo B.Vanagas.

Bendrojoje įskaitoje B.Vanago ir A.Rudnickio ekipažas iš 57 vietos pakilo į 55-ąją. Viena pozicija į priekį pasistūmėjo A.Juknevičius su V.Obolevičiumi. Jie po septintojo etapo buvo 63 vietoje.

Bendrojoje automobilių lenktynių įskaitoje pirmavo ispanas Nani Roma ("Mini"). Jis 31:31 lenkė nugalėtojo titulą ginantį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį ("Mini"), ir 48:23 - pietų afrikietį Ginielį de Villiersą ("Toyota").

Trečią pergalę šių metų etapuose tarp motociklininkų (šie etapą baigė Bolivijoje) iškovojo ispanas Joanas Barreda Bortas ("Honda"). Jis septintojo etapo finiše aplenkė ispaną Marcą Comą (KTM, +4:03) ir nugalėtojo titulą ginantį penkissyk Dakare triumfavusį prancūzą Cyrilą Despres ("Yamaha", 5:35). Bet lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojo M.Coma. J.Barreda Bortas nuo jo atsilieka 38:14.

Sunkevižimių lenktynių įskaitoje pirmosios vietos neužleidžia olandas Gerard'as de Rooy'us su "Iveco". Jis lenkia rusiškus "Kamaz" ekipažus - Andrejus Karginovas atsilieka 37:50, Eduardas Nikolajevas - 1.03:08.

Keturračių klasėje lyderis keičiasi kone kasdien. Po sekmadienio etapo pirmojoje vietoje klasifikuojamas čilietis Ignacio Casale su "Yamaha". I.Casale lenkia komandos draugus - urugvajietį Sergio Lafuente (+6:15) ir lenką Rafalą Soniką (+29:52).

Aštuntąjį Dakaro etapą jo dalyviai vakar pradėjo 522 kilometrų kelione per Andus į Čilę. Po tokio ilgo pervažiavimo laukė 302 kilometrų greičio ruožas.