Lietuviai vėl pamokė turkus

2014 01 12 20:20
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotraukos

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pergalingai baigė pasaulio čempionato pirmąjį atrankos etapą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.

Sekmadienį Vilniuje Lietuvos rinktinė rezultatu 32:26 (18:13) pranoko Turkijos komandą. Išvykoje lietuviai turkus buvo įveikę 23:20.

Dar prieš rungtynes buvo aišku, kad lietuviai 1 atrankos grupėje niekam neužleis pirmosios vietos. Į ją dar pretendavo Gruzijos rinktinė. Tačiau kai gruzinai išvykoje 24:36 pralaimėjo suomiams, prarado visas viltis mesti iššūkį lietuviams. O Lietuvos komanda, nors jau buvo tikra dėl pirmosios vietos grupėje, dvikovoje su turkais neleido sau atsipalaiduoti.

Lietuvos rankininkai jau dvikovos pradžioje atitrūko nuo varžovų, o 13 minutę įgijo 5 įvarčių persvarą - 12:7. 4-6 įvarčių skirtumu mūsiškiai pirmavo visą kėlinį, o įpusėjus dvikovai buvo priekyje 18:13.

Ir po pertraukos mūsiškiai tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose. Visi turkų bandymai vytis buvo atmušti - svečiams pavykdavo priartėti tik iki 3 įvarčių. Patys lietuviai baigiantis rungtynėms surengė spurtą ir nutolo 30:22. Susitikimo pabaigoje Turkijos komanda kiek sumažino atsilikimą - 32:26.

"Nors rungtynės nieko nelėmė, džiaugiuosi, jog vyrai sugebėjo nusiteikti kovai ir žaidė dėl pergalės. Jaunimas atsikratė įtampos ir dėl to pasirodė gerai", - sakė Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė: Benas Petreikis ir Povilas Babarskas - po 5, Darius Jasinskas ir Gerdas Babarskas - po 4, Mindaugas Dumčius, Edvinas Vorobjovas po 3, Andrius Gervė, Augustas Strazdas ir Karolis Stropus po 2, Vaidotas Grosas ir Vaidas Drevinskas po 1.

Atkrintamosiose varžybose dėl tiesioginio kelialapio į pasaulio pirmenybes lietuviai susigrums su viena rinktinių, Europos čempionate užimsiančių 5-16 vietas. Europos rankinio pirmenybės sekmadienį prasidėjo Danijoje.

"Ši komanda turi potencialo. Nors grupėje esame pirmi, reikia stiprinti kai kurias pozicijas. Šį sykį mums trūko kelių lyderių. Todėl viliuosi, kad lemiamose atrankos rungtynėse vasarą turėsime dar stipresnę komandą, kai prisijungs žaidėjai, kurie šį kartą padėti negalėjo", - teigė G.Savukunas.