2009 09 10 0:00
Lietuvos rinktinės treneris R.Butautas gali atsipūsti: nuo gėdos pabėgta paskutinę akimirką.
EPA-Eltos nuotrauka

"Jei nesusitvarkysime su bulgarais, nežinau, ko esame verti", - po tokių antradienį ištartų Lietuvos rinktinės gynėjo Jono Mačiulio žodžių vakar visi laukė lemiamos kovos.

Lietuvos rinktinė vakar parodė savo vertę. Pasak Bulgarijos rinktinės vyriausiojo trenerio Pini Gershono, "mirtinas" lietuviams rungtynes mūsų šalies krepšininkai laimėjo 84:69 ir važiuoja į Lodzę. Ten mūsų komanda žais dar trejas aštuntfinalio turnyro rungtynes.

Rezultatyviai Lietuvos rinktinėje žaidęs Kšyštofas Lavrinovičius pelnė 16 taškų.

Sėkmę lemiantis ženklas: pirmą kartą šiame čempionate Lietuvos rinktinės starto penkete neišvydome Andriaus Mažučio.

Tritaškiai. Po Mindaugo Lukauskio ir Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškių 6 minutę Lietuva turėjo 7 taškų atsargą - 21:14.

Pažanga. Per pirmą kėlinį lietuviai baudas metė 100 procentų taiklumu - 9/9. Per antrą šio procento nesugadino, nes nė karto nestojo prie baudų metimo linijos.

Krizė. 22 minutę Todoras Stoykovas įmetė iš eilės du tritaškius ir Bulgarijos rinktinė turėjo 6 taškų persvarą - 47:41.

Gelbėtojas. 28 minutę pirmą kartą per šias rungtynes aikštelėje pasirodė Tomas Delininkaitis. Dvi jo atakos (3+2) po ilgos pertraukos išvedė mūsiškius į priekį 57:56.

Pasekmė. Paskutinio kėlinio pradžioje lietuviai išsiveržė 66:61, o po L.Kleizos ir K.Lavrinovičiaus tritaškių bei pastarojo trijų baudų metimų lietuviai atitrūko dviženkliu taškų skirtumu (74:64), kuris tapo į Lodzę, kur vyks antrojo etapo varžybos, bilietu.