Lietuvio kelyje - klumpantis ispanas

2011 03 23 0:00
Pirmasis R.Berankio (dešinėje) varžovas bus ispanas F.Lopezas, kuris pernai Vimbldone antrajame rate lietuvį nugalėjo 7:5, 4:6, 6:3, 6:4.
AFP/Scanpix nuotraukos

Šiandien Majamyje (JAV) prasidedančio ATP "World Tour 1000" serijos teniso turnyro "Sony Ericsson Open" pirmajame rate lietuvis Ričardas Berankis stos prieš gerai pažįstamą varžovą iš Ispanijos Feliciano Lopezą.

Didžiulis renginys Majamyje yra antras iš devynių kalendoriniais metais organizuojamų ATP "World Tour 1000" serijos turnyrų. Jame kovos 64 pajėgiausi planetos tenisininkai.

Praėjusį sekmadienį Indian Velse (JAV) pasibaigusiame pirmajame šios serijos turnyre (jo nugalėtojais tapo serbas Novakas Džokovičius ir Danijos atstovė Caroline Wozniacki) dalyvavo ir dvidešimtmetis R.Berankis. Pirmajame rate Ričardas nugalėjo 27 metų JAV tenisininką Alexą Bogomolovą (ATP klasifikacijoje tuomet jis užėmė 128 vietą). O antrajame dėl nugaros skausmų (juos išprovokavo ilga kelionė iš Estijos į JAV po alinančių dvikovų Daviso taurės mače Taline) lietuvis buvo priverstas pripažinti devintosios pasaulio raketės 27-erių ispano Fernando Verdasco pergalę 7:5, 2:0.

Pasitraukęs iš turnyro R.Berankis neatsisakė planų žaisti Majamyje. Tad šiandien startuojančio turnyro pirmajame rate Ričardas (ATP-75) kausis su 41-a pasaulio rakete 29-erių F.Lopezu.

Abu sportininkai akis į akį jau buvo susitikę praėjusių metų Vimbldono turnyro antrajame rate. Tuomet po keturių setų kovos pergalę šventė Ispanijos tenisininkas - 7:5, 4:6, 6:3, 6:4.

188 cm ūgio F.Lopezas žaidžia kairiąja ranka. Profesionalų turnyruose jis dalyvauja nuo 1997 metų, per karjerą jau uždirbo 5,5 mln. JAV dolerių. Aukščiausiai ATP reitingų piramidės laiptais ispanas buvo užkopęs prieš šešerius metus - tuomet pasaulio tenisininkų klasifikacijoje jis buvo 20-as.

Šį sezoną F.Lopezas skambių pergalių dar nepasiekė. Sausį atvirųjų Australijos pirmenybių Melburne pirmajame rate jis 6:3, 7:6, 6:3 nugalėjo Alejandro Falla iš Kolumbijos, tačiau antrajame rate 6:7, 6:7, 3:6 pralaimėjo kylančiai Australijos teniso žvaigždei Bernardo Tomičiui. Priminsime, kad R.Berankis Melburne pasiekė trečiąjį ratą.

Sekmadienį Indian Velse pasibaigusiame turnyre F.Lopezas kovas baigė jau pirmajame rate, kai 4:6, 4:6 pralaimėjo prancūzui Julienui Benneteau (ATP-82). O anksčiau vykusiame Daviso taurės mače ispanas neatsilaikė prieš belgą Steve'ą Darcisą (ATP-126) - 6:7, 4:6, 3:6. Šiemet F.Lopezui geriau sekasi dvejetų turnyruose. Asmeninėse varžybose 2011-aisiais jis iškovojo 4 pergales ir patyrė 8 nesėkmes, o dvejetų susitikimuose šventė 5 pergales ir pralaimėjo 4 kartus.

F.Lopezo ir R.Berankio (ATP-75) dvikovos nugalėtojas antrajame turnyro Majamyje rate kausis su 31-erių argentiniečiu Juanu Ignacio Chela (ATP-28). Nugalėtojo titulą Majamyje gins amerikietis Andy Roddickas. Praėjusių metų turnyro finale jis 7:5, 6:4 įveikė čeką Tomašą Berdychą.